x-kom hosting

Chłodność komputera

Ptgsm
utworzono
utworzono

Mam komputera od nie całego tygodnia specyfikacja: rtx 3060ti, Intel core i5 11400f, zasilacz 550 watów. Podczas gry bardziej wymagających mój komputer bardzo szybko się nagrzewa, nie wiem od czego to zależy od zasilacza czy grafiki na której gram na najwyższych ustawieniach w  wymagających grach uzyskuje powyżej 60 klatek na sekundę. Czy to jest normalne czy dłuższe granie kiedy jest ciepły coś sprawia, czy zasilacz jest za słaby i czy istnieje program do zmniejszenia temperatury komputera. 

xardas228
komentarz
komentarz

Napisz konkretnie markę,model i moc zasilacza. Pokaż screeny z programu HWiNFO (włącz program w trybie tylko czujniki/sensors-only) z temperaturami podzespołów, tych screenów będzie kilka bo to długa tabelka. Możesz też napisać konretny model tego RTX i jaka obudowa oraz ile wentylatorów wciągających/wyciągających powietrze.

Avononcc
komentarz
komentarz

To chyba normalne, że im bardziej wymagająca gra tym sprzęt nagrzewa się mocniej. Nie ma co panikować to normalne, że "nasłuchujesz" co się dzieje z nowym PC, ale nie dajmy się zwariować. Uszy do góry :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.