x-kom hosting

Wysoka temperatura i5 12600kf

Remi1
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, z góry chcę zaznaczyć, że nie za bardzo umiem grzebać w biosie i samodzielnie podkręcać komputer (przynajmniej na biosie gigabyte, na wcześniejszym msi wystarczyło włączyć dwie opcje). Mój problem wygląda następująco pare dni temu wymieniłem komputer na nowy oprócz dysków i zasilacza, problem polega na tym iż zakupiłem i5 12600kf do niego chłodzenie Fera 5 Dual Fan i procesor na początku osiągał temperaturę 100 stopni, sprawdzałem temperatury w cyberpunku, forzie 5 oraz dying light 2, pobawiłem się intel extreme tuning oraz w biosie i ustawiłem te opcjem aby w momencie osiągnięcia 85 stopni zmniejszało jego dopływ prądu czy jakoś tak ale w intel extreme tuning pokazuje mi opcję "thermal throttling" prawie cały czas na "yes", korzystam z dwóch monitorów główny 144hz drugi zwykły 60hz najczęściej gram w coś i oglądam na przykład youtube czy jakiś serial ale ta temperatura procesora mnie przeraża mimo tego, że nie jest, on używany w 100% to jednak jest cholernie gorący i nie wiem co tutaj, jest problemem. Jak zdjąłem szkło z obudowy kompa to temperatura lekko spadła, niżej peryferia. Dodatkowo dodam iż gdy ustawiłem procesor na domyślną wartość 3.7ghz to temperatura się nie zmieniła i tak samo był gorący, nie wiem czy zawiódł serwis montujący mi części czy może przepływ powietrza za sprawą wiatraków w obudowie jest temu winny, proszę o pomoc.

Rtx 3060ti msi ventus 2x

Intel i5 12600kf

gigabyte gaming x ddr 4 z690

32gb ram xdata (czy jakoś tak)

ferra 5 dual fan 2x120mm

zasilacz be quite 600w silver plus (nie pamiętam dokładnego modelu)

obudowa pure base 600, zamontowane są w niej dwa wiatraki które były dołączone do obudowy

 

Zapomniałem dodać, ustawiłem chłodzenie na maksymalne obroty, ale różnicy nie ma żadnej, czy chłodzenie wodne będzie w takim wypadku lepsze? Oraz warto podkreślić iż pasta na której było chłodzenie montowane było z tej małej tubki którą dodaj silentium pc do chłodzenia 

obraz_2022-07-11_194010715.png

KillaHill
komentarz
komentarz

Coś jest nie tak, z 12600K radzi sobie bez problemu nawet Spartan 5 podczas pełnego obciążenia, nawet ze ściągnietymi limitami mocy i teście w Prime95 Small FFT 

Masz zdecydowanie za wysokie temperatury i przypuszczam, że problemem może być tutaj niewłaściwie zamontowane chłodzenie. 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.