x-kom hosting

Blue Screen podczas grania i stresu CPU

bonkesku
utworzono
utworzono (edytowane)

Specyfikacja sprzętu: 

CPU: Xeon E5 2640

GPU: GTX 1060 6GB

PŁYTA: Machinist X79 V2.73A

RAM: DDR3 ECC 16GB 1333Mhz

PSU: Antec VP500PC

OS: Windows 11 pro

 

Witam , jak w temacie , zmagam się od kilku miesięcy z blue screenami oraz freezami systemu, sytuacja przedstawia sie tak, gdy gram problem pojawia się po około 10-30 min w zależności od gry, objawia się to blue screenem bądż freezem systemu(screeny z bsod w załączniku) temperatury podczas grania w normie, przy wymagającej grze GPU max 79 stopni CPU 69 stopni, praktycznie każdy stress test CPU kończy się blue screenem bądź freezem, muszę restartować komputer kilka razy, ponieważ blue screeny sie zapętlają i wyskakują po kilka razy pod rząd. Jakiś czas temu wymieniłem procesor na inny (ten sam model) sytuacja bez zmian, nie wiem może trafiłem felerną sztuke? System podczas normalnej pracy, internet filmy itp działa stabilnie , problem występuję podczas grania i stress testu CPU. Furmark ponad godzinny przeszedł bez problemu przy max temp 79 stopni. Próbowałem również instalacji różnych systemów od win 7 do win 11 , problem jest ten sam. Sterowniki wszytskie najnowsze , łącznie z GPU. Pamięc RAM sprawdzona memtestem , brak błędów.

 

Zrzut ekranu (6).png

Zrzut ekranu (7).png

Zrzut ekranu (8).png

Zrzut ekranu (9).png

crash 4.txt crash 3.txt crash2.txt crash.txt

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Jaki tam masz dysk?

bonkesku
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa SSD m2 Silicon Power A60 256Gb

HDD WD3200AVJS 320gb

SSD Goldenfir T650 720gb

HDD z błędami, trzymam go na nie wielkie dane. Odłączałem obydwa dyski zostawiając tylko dysk ze złączem M2 problem wciąż występował z tym ,że testowałem tylko na jednej grze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.