x-kom hosting

Internet 100/100 zamiast 1gbps.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Lucky1777
utworzono
utworzono

Dzień dobry. Posiadam router WDR3600 i komputer podłączony kablem rj45 FTP kat. 6 z 1gb kartą sieciową. Podczas podłączenia kabla system wykrywa 100/100mbps. Kabel ma odcinek około 25 metrów bez znacznych zakłóceń. Co jest nie tak? Dla próby podłączyłem powerline PLC 1gb i komputer wykrywa 1 gbps. Wydaje mi się, że kabel jest ok, ale końcówki do kabla dostałem w pracy, nie wiem jakiej są kategorii. Co robić?

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

1. zachowuj jednostki!

2. 1GB/s śmiaga na 5e

3. 

7 minut temu, Lucky1777 napisał:

Dla próby podłączyłem powerline PLC 1gb i komputer wykrywa 1 gbps.

a router?

4. uszkodzony:

- kabel

- port w routerze

5. aby przetestować podłącz ten 25m kabel zamiast do kompa do PLC. Z kompa/tel wchodzisz na router i patrzysz na ile sie spieło. Jak na 100, zmieniasz port i znajdujesz winowajce

 

6. kabel może być źle zarobiony skoro mówisz że "wtyczki dostałeś" to znaczy że sam zaciskałeś. Na pewno jest zarobiony wg standardu? Daj zdjęcia wtyczek zarobionych obu

 

 

Lucky1777
komentarz
komentarz

Dzięki gavron. Pomimo, że standard był zachowany problemem były końcówki. Kupiłem wtyczki w sklepie, najbardziej starannie jak tylko mogłem zarobiłem i jest 1GB/s

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.