x-kom hosting

Problem z partycją boot

Szyszqu
utworzono
utworzono

Witam

Temat jest bardzo skomplikowany, ale w skrócie jestem teraz w ciężkiej sytuacji, partycja boot została wyczyszczona, nic na niej nie ma ale sama partycja została

Aby ją naprawić musiałem przejść przez wiele wzlotów i upadków ale obecnie sytuacja wygląda tak:

Mam instalkę windowsa na pendrive, przeszedłem do naprawy, jestem w cmd i wpisałem taką komendę

bcdboot d:/windows(partycja na której jest windows) /s c:(partycja boot) /f UEFI

Problem w tym, że gdy klikam enter, pojawia się błąd

"BFSVC Error: Could not open the BCD template store. Status = [c000000f]"

I dalej nie wiem co zrobić

Chcę przenieść na tą partycję c: pliki partycji boot

Po długiej męczarni uefi widzi ten dysk, gdy bootuję wyświetla się załączone zdjęcie

Bardzo proszę o pomoc, męczę się już z tym od ponad tygodnia

 

IMG_20220708_231227.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć

21 minut temu, Szyszqu napisał:

bcdboot

przy tej komendzie wydaje mi się, że czegoś brakuje...

 

21 minut temu, Szyszqu napisał:

/f UEFI

"/f <ALL/BIOS/UEFI> – means that you want to copy the Windows Boot Environment files, including those for UEFI and BIOS computers (potential ability to boot in UEFI and BIOS systems). To copy only the EFI bootloader, use the /f UEFI command"

 

Sprawdź jeszcze instrukcje z tej strony:

https://pureinfotech.com/repair-master-boot-record-mbr-windows-10/

Szyszqu
komentarz
komentarz

@Anawa podążałem za instrukcjami, wyniki są załączone w zdjęciu

Było jeszcze tam coś o bcdboot /export, ale to mi w ogóle nie chciało działać

16573169866901002199642412326029.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Ile masz tam dysków? Zakładam, że te operacje powinieneś wykonać na C:/

Szyszqu
komentarz
komentarz

@Anawa spokojnie, boot był na C:, upewniłem się kilka razy

Zdążyłem już zanieść komputer do znajomego informatyka, jeszcze się za to nie wziął, ale podejrzewam, że zrobi tylko kopię zapasową plików personalnych z windowsa i wrzuci na inny dysk, a później zainstaluje jeszcze raz system

Bo rzeczy się jeszcze pogorszyły

Niestety przeze mnie bo z tym niepotrzebnie kombinowałem i teraz się obwiniam

Jak naprawi, to dopytam go o to co dokładniej było problemem i co zrobił i napiszę w tym temacie

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Ok, czekamy na informacje :) Nie masz co się obwiniać, człowiek uczy się na błędach.

computer tying GIF

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.