x-kom hosting

Zakup CRT - tylko jaki?!

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Od pewnego czasu moje CRT wariuję - skaczą paski po ekranie, sam się wyłącza, ściemnia kolory itd.

Postanowiłem zakupić coś nowego, ale crt - ponieważ po lecie znajdą się fundusze i kupie jakieś dobre lcd. Teraz mam.... 100zł ;) Myślę o 21", z tego co wiem Eizo będzie dobrym wyborem, ale może znajdziecie coś lepszego. Oto ten Eizo ;

http://www.allegro.pl/item376098848_21_fir...t_wroclaw_.html

localh0st
komentarz
komentarz

Ojejku, czemu CRT? To jest stara technologia, te monitory psują oczy. Tanio możesz kupić monitor LCD. Mam w domu CRT którego używa brat Siemensa Fujitsu 17', i uważam że mój gateway FPD 1830 (18,5' - 200zł) jest o niebo lepszy od tamtego CRT i innych LCD do 1000zł (chociaż jego czas odświeżania wypości nieco ponad 30 ms ) :)

swirek
komentarz
komentarz
Ojejku, czemu CRT?
Bo tak chce? Pyta o CRT to polec mu CRT jesli chcesz pomoc.
To jest stara technologia, te monitory psują oczy.
Bzdura.
Tanio możesz kupić monitor LCD.
Taniej CRT.
uważam że mój gateway FPD 1830 (18,5' - 200zł)
A kolega napisal ze ma zlotych 100...

Ten Eizo 21" znaleziony przez Kicka, to bardzo dobry monitor, warto go brac. Jednak jesli mozesz wygrzebac jeszcze pare zlotych to do plaskiego trinitrona warto dolozyc.

localh0st
komentarz
komentarz
Bzdura.

Uzasadnij.

Taniej CRT.

Niewiele taniej.

Bo tak chce? Pyta o CRT to polec mu CRT jesli chcesz pomoc.

Napisałem propozycję.

swirek
komentarz
komentarz
Bzdura.
Uzasadnij.

Proszę, poczytaj na przyklad to, uwazam, ze jest nadal aktualne http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_111792.html

Poza tym nie ma znaczenia czy siedzisz przed CRT czy przed LCD, chodzi o zmeczenie wzroku i higiene pracy przy komputerze. Psucie sie wzroku nie zalezy od tego. Trzeba robic przerwy, popatrzec przez chwile przez okno albo na jakis oddalony obiekt podczas pracy itp. Poczytaj przepisy BHP to zrozumiesz.

webber
komentarz
komentarz

:) Do tego, co napisał świrek, można dodać jeszcze zalety w jakości samego obrazu (brak skalowania rozdzielczości, obraz w każdej wygląda dobrze ; równe podświetlenie ekranu ; brak jakiegokolwiek smużenia czy obraz dobrze widoczny pod każdym kątem).

Gość
komentarz
komentarz

No tak - problem jest jedynie z rodzicami ;) Powiedzą mi tak - jak sobie kupiłeś LCD to poco mamy ci kupować drugi, jak to to samo jest. Im tak nie przetlumacze. Muszę brać CRT i koniec kropa. To jak myślicie, zostać przy EIZO ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.