x-kom hosting

Praca zdalnie z Polski, ale żeby pracodawca myślał, że jestem w Niemczech

ktoyottoto
utworzono
utworzono (edytowane)

Pracuję w niemieckiej firmie, zdalnie, a niedawno dowiedziałem się, że powinienem przebywać na terenie Niemiec (coś typu prawo podatkowe itp.). Natomiast mieszkam bardzo blisko granicy niemieckiej i zwyczajnie nie opłaca mi się wynajmować drożej mieszkania w Niemczech. Chciałbym, żeby mój pracodawca myślał, że jestem na terenie Niemiec i spokojnie pracować sobie z Polski. 

 

1. Nie mogę nic instalować na kompie służbowym (VPN odpada).

2. Muszę korzystać z przeglądarki Chrome. 

 

Rozważam opcję zakupu niemieckiej karty sim z internetem i sprobowania połączenia się z Niemiecką siecią (ale nie wiem czy sieć dobrze złapie). Czy mój IP będzie wyświetlał się jako niemiecki? Czy pracodawca może w inny sposob (poza nr IP) sprawdzić skąd pracuję?

 

Czy jest inna opcja aby to rozwiązać?

Gość
komentarz
komentarz
9 godzin temu, ktoyottoto napisał:

Rozważam opcję zakupu niemieckiej karty sim z internetem i sprobowania połączenia się z Niemiecką siecią (ale nie wiem czy sieć dobrze złapie). Czy mój IP będzie wyświetlał się jako niemiecki? Czy pracodawca może w inny sposob (poza nr IP) sprawdzić skąd pracuję?

 

Bardzo pomysłowe... Czy sądzisz że mając polską kartę SIM i jadąc do USA dostajesz PL adres IP??? Nie do wykonania organizacyjnie/technicznie.

 

 

9 godzin temu, ktoyottoto napisał:

Czy jest inna opcja aby to rozwiązać?

Inną i w sumie jedyną jest zestawienie tunelu/VPN'a.

9 godzin temu, ktoyottoto napisał:

Nie mogę nic instalować na kompie służbowym (VPN odpada).

Nie odpada.... 

ktoyottoto
komentarz
komentarz
Quote

Bardzo pomysłowe... Czy sądzisz że mając polską kartę SIM i jadąc do USA dostajesz PL adres IP??? Nie do wykonania organizacyjnie/technicznie.

Mieszkam bardzo blisko granicy i odbiera tu niemieckie sieci. Wieża transmisyjna jest na terenie Niemiec. 

 

Quote

Nie mogę nic instalować na kompie służbowym (VPN odpada).

Quote

Nie odpada.... 

 

Czemu nie odpada? Jaki jest inny sposób na VPN oprócz używania Opery?

 

Gość
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, ktoyottoto napisał:

Mieszkam bardzo blisko granicy i odbiera tu niemieckie sieci. Wieża transmisyjna jest na terenie Niemiec. 

Skoro masz takie znajomości, że urządzenie będzie gadać tylko z danym BTSem to po co pytasz o adresy IP? Załatw sobie :P

 

2 godziny temu, ktoyottoto napisał:

Czemu nie odpada? Jaki jest inny sposób na VPN oprócz używania Opery?

jpr.... 

Nie, naprawdę, za stary jestem, za bardzo się wpieniam na młodych i nie będę tłumaczył....

 

Dobra, wybierz sobie dalszą drogę którą mam Ci opisać:

1. mam możliwość zostawienia urządzenia u znajomego w niemczech (podłączonego do prądu i neta)

2. mam możliwość zostawienia urządzenia w pracy (podłączonego do prądu i neta)

3. jestem tak zdesperowany że mogę zapłacić usługodawcy VPN

4. jestem tak zdesperowany że mogę zapłacić gavronowi za usługę VPN, a jak on to zrobi to mnie nie interesuje.

 

 

 

 

ktoyottoto
komentarz
komentarz
Quote

Dobra, wybierz sobie dalszą drogę którą mam Ci opisać:

1. mam możliwość zostawienia urządzenia u znajomego w niemczech (podłączonego do prądu i neta)

2. mam możliwość zostawienia urządzenia w pracy (podłączonego do prądu i neta)

3. jestem tak zdesperowany że mogę zapłacić usługodawcy VPN

4. jestem tak zdesperowany że mogę zapłacić gavronowi za usługę VPN, a jak on to zrobi to mnie nie interesuje.

 

Najbardziej interesuje mnie opcja nr 1.

Anawa
komentarz
komentarz

Zakładam, że z poziomu routera musiałbyś skonfigurować klienta VPN, ale to @gavron7 będzie znał szczegóły.

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli masz jakiegoś ziomka, który na to pójdzie, to:

1. kupujesz sobie TPLINKa WR740 (10zł)

2. wgrywasz na niego OpenWRT

3. ustawiasz na nim serwer VPN (L2TP i PPtP)

4. wdzwaniasz się z dowolnego miejsca na świecie do ww serwera i korzystasz jakbyś był w lokalnej sieci.

 

PS.

Znajomy musi mieć publiczny adres IP, inaczej nie masz gdzie się wdzwonić.

Jeśli Ty masz publika, można zamienić miejscami klienta z serwerem.

 

PS2. W ogóle najlepiej jest zaopatrzyć się w 2x TPLINK, wtedy cała magia dzieje się "bez Ciebie" :) i wszystkie urządzenia podłączone będą miały IP niemieckie :P

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.