x-kom hosting

Klawiatury mechaniczne do 350 zł

nanotech34
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jestem tu nowy, pisałem już na wielu forach o sprzęcie ale na tym jeszcze nie więc postanowiłem ,że spróbuję.

Wiec tak ,maiłem już kilka klawiatur membranowych jedną zalałem druga Logitech się zepsuła (przyciski przestały działać) a u obecnej zaczęły przyciski wyskakiwać bo plastikowy zaczep pyknął.

Także już mam dosyć wymieniania klawiatury średnio co 2-3 lata. I wtedy dowiedziałem się o klawiaturach mechanicznych i uzbierałem kasę i mam maks 350 zł chociaż wolał bym do 300 zł.

Problem polega na tym ,że jest tyle różnych firm i typów przycisków mechanicznych ,że ciężko stwierdzić jak działają w porównaniu do membranowych, poza tym te mechaniczne nie mają tego bocznego panelu z numerkami po prawej stronie i się zastanawiam czy brak takiego panelu może być problemem w trakcie użytkowania? A do czego chcę używać? Głównie piszę jak tu na forum czasami programuję no i gram w gry.Jak bym mógł prosić o poradę jaką mechaniczną kupić był bym wdzięczny.

 

 

Edytowane przez nanotech34

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

Klawiatury mechaniczne występują w wielu formatach (rozmiarach) i bez problemu można też kupić taką z blokiem numerycznym. Czy brak numpada to problem - zależy od użytkownika. Jeśli dużo pracujesz np. w Excelu to nie powinno to robić dla Ciebie żadnej różnicy. Ogromny plus klawiatury TKL (czyli bez bloku numerycznego) to jej niewielki rozmiar. Ja doceniłem to kiedy nareszcie mogłem ustawić na niewielkim blacie klawiaturę centralnie przed sobą i nadal miałem bardzo dużo miejsca na mysz. 

Jeśli chodzi o przełączniki, to ja na Twoim miejscu wybrałbym Browny (tactile) lub Blue (klikające). Oba te typy przełączników posiadają wyczuwalny punkt aktywacji przez co najlepiej imituje, to do czego zostałeś przyzwyczajony na klawiaturze membranowej. Natomiast przełącznik Blue z założenia są głośne. 

Przykładem bardzo solidnej klawiatury z blokiem numerycznym jest DremKey od DreamMachines na przełącznikach Kailh BOX. Tutaj warto zaznaczyć, że nie są to zwykłe przełącznik Kailh, które miały tendencje do nadmiernego chybotania się stema (ruchoma część przełącznika) przez co są znacznie przyjemniejsze w odbiorze. Podesłany przeze mnie model jest na przełącznikach White, czyli klikających w tym przypadku. Głośność możesz ocenić po próbkach dźwięku, których nie brakuje na YouTube. 
Keycapy, to bardzo solidne PBT, które są grube, bez zadziorów i nie wycierają się na połysk z biegiem użytkowania. Warto zaznaczyć, że font nadrukowany jest na przedniej ścianie nakładki i jest to bardzo intuicyjne rozwiązanie. Na początku trochę bałem się, że po zmroku nie będzie to najlepiej widoczne, ale jest zgoła inaczej - wszystko jest bardzo dobrze rozświetlone. 

 

iSkuL
komentarz
komentarz

Zgadzam się, sam używam DreamKey, ale w wersji TKL i tutaj jestem bardzo zadowolony. Przełączniki White są świetne bo genialnie klikają ;) a to dla mnie miało też duże znaczenie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.