x-kom hosting

Kingston Fury 3200MHz 16CL 2x16GB DDR4 - problem z ustawieniem 3200 MHz

MrPTRC
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z ustawieniem ramu w biosie na 3200MHz, po wybraniu profilu XMP wywala "boot faliture" tak samo jest po ręcznym ustawieniu wszystkiego według zakładki SPD w CPU-Z. Maksymalnie ile można ustawić to 2800 MHz. 

Płyta główna: Gigabyte Z590 D
Procesor: Intel i5-11400F
Ram: Kingston Fury 3200MHz 16CL 2x16GB

 

Dodam jeszcze, że wcześniej udało mi się ustawić 3200 MHz, ale musiałem zresetować bios i teraz nie da się tego w żaden sposób ustawić.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Jakie oznaczenie (kod producenta) mają kości?

 

Na stronie producenta w pliku dot. listy obsługiwanych pamięci nie ma Kingstona z CL 16: https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/Z590-D-rev-10#support-doc

Anawa
komentarz
komentarz

Na podlinkowanej stronie nie ma tych kości w wykazie kompatybilnych pamięci.

MrPTRC
komentarz
komentarz

Czyli to poprostu oznacza, że nie ma szans, żeby kości zadziałały w takiej konfiguracji?

 

Anawa
komentarz
komentarz

Możesz pokombinować i zmienić w BIOS taktowanie czy timingu i sprawdzić, czy kości będą działały.

Cytuj

teraz nie da się tego w żaden sposób ustawić

To znaczy nie możesz zmienić ustawień?

MrPTRC
komentarz
komentarz

Ustawienia mogę zmieniać, ale przy ustawieniu taktowania 3200 i opóźnień według CPU-Z komputer nie przechodzi do windows'a tylko od razu do biosu z komunikatem Boot Faliture. 

Anawa
komentarz
komentarz

Popróbuj z innymi ustawieniami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.