x-kom hosting

Chlodzenie do procesora AMD

Malevolent
utworzono
utworzono

Witam jakie bedzie najlepsze chlodzenie do  R7 5800x?  bo aktualnie przez wysokie temperatury tego procesora moje przez zwykle wlaczanie przegladarki wkreca sie na obroty i jest dosc glosne a w nocy to juz tragedia jak jest cicho 

 

(SilentiumPC Fera 5 Dual Fan 2x120mm) - aktualne

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś poprawność montażu tego chłodzenia? Bo szczerze mówiąc, trochę jest to dziwne, że przy przeglądarce, wentylatory wkręcają się na obroty.. 

Malevolent
komentarz
komentarz

jest zamontowane dobrze trzyma sie procka pasta jest folii nie ma wkreca sie na obroty najpewniej dlatego ze poprostu temperatura procesora potrafi skoczyc w takim momencie o 20 stopni w gore i chcialbym chlodzenie ktore by ogarnelo to ciszej 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Osobiście posiadam ten procesor i próbowałem 2 chłodzenia wodne i noctua  i tak temperatury są wysoki, bez undervolingu się nie obejdzie. Ogólnie on chodzi na 1.4v a mam go zjechanego na 1.26v i temperatury nie wchodzą poza 65*c przy max obciążeniu w stress testach. Btw Wystarczyło poczytać informację na temat tego procesora, że on jest istnym piekarnikiem :D

Malevolent
komentarz
komentarz

wylaczylem mu boosta w biosie i te cale PBO i pod obciazeniem nie ma wiecej niz 60stopni ale w programie "cinemabench" wydajnosc mu spadla o ponad 3k punktow roznicy w grach narazie nie widze wiec chyba tak go zostawie

  • 3 tygodnie później...
KillaHill
komentarz
komentarz

Ustaw sobie łagodniej krzywą obrotów na tej Ferze i w zasadzie możesz ściągnąć drugi wentylator, bo on praktycznie poza hałasem nic nie daje. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.