x-kom hosting

Wykrycie, gdzie utworzono plik (video, zdjecie)

Antonius
utworzono
utworzono

Witam, mam takie pytanie: ktos zamiescil w internecie filmik dyskredytujacy mnie, bez mojej zgody. Zrobil to, uzywajac urzadzenia (chyba komorki) bez karty, korzystajac z ogolnodostepnego WiFi, wiec po IP (czy jakos tak mi powiedziano) nie da sie go wykryc. Ale czy nie mozna z pliku (video, na ktory skladaja sie tez pojedyncze zamieszczone tam zdjecia) odczytac, gdzie plik zostal utworzony? Ewentualnie jaka "droge" przebyl, z jakiego urzadzenia skopiowano go na te komorke? Bede wdzieczny za wszelka podpowiedz.

gavron7
komentarz
komentarz

@Antonius 

Da się, wszystko się da, wszystko zależy jak bardzo się coś chce.

Zgłoś sprawę na policję.

  • Dobra wypowiedź 1
Antonius
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7 a mozesz cos wiecej wyjasnic, jak to dziala, czy to gdzies we wlasciwosciach pliku jest ukryte czy jak? Ktos mi powiedzial, ze jesli ten filmik zmontowany zostal na tym samym urzadzeniu, co i umieszczony w sieci, i jesli zdjecia w nim wykorzystane (nawet jesli wczesniej skopiowane z innego urzadzenia), jesli te zdjecia ktos zrobil na tym urzadzeniu jako print screen - to w zyciu goscia nie znajde ...

Edytowane przez Antonius
gavron7
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Antonius napisał:

Ktos mi powiedzial,

Zmien znajomych

 

1 godzinę temu, Antonius napisał:

jesli ten filmik zmontowany zostal na tym samym urzadzeniu, co i umieszczony w sieci, i jesli zdjecia w nim wykorzystane (nawet jesli wczesniej skopiowane z innego urzadzenia), jesli te zdjecia ktos zrobil na tym urzadzeniu jako print screen - to w zyciu goscia nie znajde ...

A teraz napisz to samo po polsku, bo nic nie wiadomo.

 

1 godzinę temu, Antonius napisał:

jak to dziala

Jak działa policja i polskie/unijne prawo? No idziesz na pierwszy z brzegu komisariat i robisz zgłoszenie i oni się wszystkim zajmą.

A jeśli pytasz jak działą

2 godziny temu, gavron7 napisał:

Da się, wszystko się da, wszystko zależy jak bardzo się coś chce.

To tak jak pisałęm już 2 razy, zgłoś sprawę na policję, bo sam nic nie zdziałasz, szczególnie słuchając takich znajomych :P

Generalnie da się wyśledzić wszystko ale jest to żmudna robota (i nie ma nic zupełnie wspólnego z klikaniem "właściwości pliku" na Twoim kompie) i tak jak pisałem wszystko zależy jak bardzo komuś się chce. Ale skoro Tobie nie zależy na tym aby winowajca został ukarany i jeszcze nie zgłosiłeś czegoś takiego na policję to tym bardziej policji nie będzie się chciało bo jak widać nie jest to "tak palący temat"... 

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.