x-kom hosting

Komputer nie ogarnia systemu - błąd 0xc0000225

Kielbasa9
utworzono
utworzono (edytowane)

Pojawia się komunikat o błędzie (w zdjęciu poniżej  jest błąd który się pojawia). Wymieniałem tylko obudowę i taki błąd się pojawia poczym komputer się wyłącza . Jak to naprawić? 

20220617_200235(0).jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Tak jak napisane, naciśnij F1 i zobacz jakie są dostępne opcje odzyskiwania systemu.

 

Jeżeli masz nośnik instalacyjny z systemem to możesz spróbować uruchomić automatyczną naprawę.

Kielbasa9
komentarz
komentarz

Po naciśnięciu f1 komputer się resetuje i się nic nie dzieje 

Anawa
komentarz
komentarz

To spróbuj z nośnikiem instalacyjnym.

Kielbasa9
komentarz
komentarz

No posiadam taki ale jak to z niego zainstalować? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Popraw podłączenie dysków.

Kielbasa9
komentarz
komentarz

Dobra mam  kliknołem f11 potem windows boot menager ct500 i wszystko jest tak jak było do momentu ponownego uruchomienia. Wie ktoś jak to zapisać? 

Kielbasa9
komentarz
komentarz (edytowane)

Komputer po uruchomieniu wyświetla komunikat który jest zawarty w zdj poniżej. Po kliknięciu f11 i wybraniu dysku ssd na którym jest system windows 10 komputer uruchamia się poprawnie ze wszystkimi plikami grami itp ale po wyłączeniu i włączeniu ponownie pojawia się ten sam komunikat o błędzie 0xc0000225 i ponownie trzeba klikać f11 wybierać dysk...Jak to naprawić?20220617_200235(0).thumb.jpg.58044d7bd2fdc1a94ee4e9a75fe9224d.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy co chciałbyś zapisać?

 

Masz kilka systemów na komputerze zainstalowane?

Kielbasa9
komentarz
komentarz

Nie tylko 1 windows10 na tylko 1 dysku ssd

 

Chodzi mi o to żeby ten komunikat na niebieskim tle nie wyświetlał się za każdym razem jak włączam komputer tylko żeby odrazu  pojawiał się ekran blokady bez konieczności klikania f11 i wybierania dysku z zainstalowanym windows 10

Anawa
komentarz
komentarz

Czy próbowałeś w końcu naprawić systemu z poziomu nośnika instalacyjnego?

Kielbasa9
komentarz
komentarz

Tak ale to nic nie dało.okazało się że jak miałem 2 dyski 1 ssd i 1hdd to komputer chyba próbował znaleźć system operacyjny na dysku hdd a na nim go nie było więc pokazywał się taki komunikat dlatego wystarczyło odpiąć dysk hdd włączyć komputer wp8ąć dysk hdd i zresetować komputer 

Anawa
komentarz
komentarz

To tak wyglądało, jakbyś miał 2 systemy, z czego 1 był uszkodzony i stąd wyświetlał się komunikat o błędzie 0xc0000225.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.