x-kom hosting

Działa na starym nie odpala na nowym ram.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
Vulko
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, kupiłem nowe kości ram Patriot Viper Steel 2x16gb ddr4 3600mhz 1.35v UDIMM CL18 i chciałem je zamontować na płycie Gigabyte B450M DS3H, która według specyfikacji na pewno by je obsłużyła. Montuję je zamiast starych G.Skill AEGIS 2x8gb ddr4 3000mhz 1.35v UDIMM CL16. Kości układam w dual channel. Problem jest taki, że po włożeniu nowych kości wyskakiwał błąd "pmu training error at socket 0 channel 1 dimm 1", potem po paru zmianach w biosie ustąpił. Teraz komputer uruchamia się na chwilę i przy wczytywaniu Windowsa się zawiesza, wyłącza i włącza ponownie z komunikatem "przygotowywanie do automatycznej naprawy" po czym wyłącza znowu włącza odpala Windowsa i znowu się wyłącza potem komunikat itd. utykając w takiej pętli. Po ponownym włożeniu starych kości i wróceniu do starych ustawień bios komputer się uruchamia jak gdyby nigdy nic się nie działo. Nowe kości wkładam w te same miejsca w których były stare.

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz

Jaki procesor masz obsadzony na płycie? Może to on nie daje rady z taką prędkością pamięci.

Vulko
komentarz
komentarz

@Sławomir Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem jak podejść do tego tematu, a tutaj trafiasz prosto w sedno. Czytając specyfikacje procesora okazało się że obsługuje do 3200mhz. Jak widać niewiedza daje się we znaki, zwracam te kości bo procesora nie uśmiecha mi się wymieniać. Nieduży bo nieduży ale Ryzen 3 3100 3.6ghz 16mb w box-ie na chłodzeniu z zestawu nawet się specjalnie nie grzeje przy dosyć nowych tytułach.

Dzięki wielkie za szybką pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.