x-kom hosting

Multimedia Polska modem huawei brak sieci ethernet

soixante
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, mam internet od multimedia polska światłowód i nie mogę podłączyć się za pomocą kabla. Wifi działa, a ethernet nie znajduje połączenia. Mam windows 11, ale też próbowałem podłączyć laptopa z win 7 i ten sam problem. Nie siedziałem na kablu z 15 lat więc nie pamiętam czy trzeba konfigurować sieć. Pomoże ktoś? 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli ten modem ma kilka portów ETH, to zazwyczaj jest tak że na ETH0 jest net, a reszta jest do telewizji.

 

  • Dobra wypowiedź 1
soixante
komentarz
komentarz (edytowane)

Modem ma 4 porty ethernet. Do jednego jest podłączona telewizja właśnie. Chyba nie do pierwszego ale nie jestem pewien bo modem mam zawieszony na ścianie i nie widać spodu. 

 

Do 1 gniazda jest telewizja podłączona. 

gavron7
komentarz
komentarz

Przepnij TV gdzie indziej, a tu podłącz kompa. 

 

I w ogóle czy jesteś pewny że to 1 a nie 4?

  • Dobra wypowiedź 1
soixante
komentarz
komentarz (edytowane)

Zadzwonię do serwisu albo się przejdę zapytać. Telewizji nie będę ruszać bo mama ogląda to nie chcę zepsuć. Jestem zielony w technologiach. Niby mam transfer na wifi 100mb/s ale czasami tracę połączenie w grach jak przez neta gram i chyba właśnie przez to, że nie na kablu. I mam dość wysoki ping na wifi bo średnio 100ms

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.