x-kom hosting

LiveBox w trybie modemu z Access Pointem xiaomi - zasięg znika często na kilkanaście sekund

Gorfi
utworzono
utworzono

Cześć, w marcu spotkała mnie dziwna sytuacja z neostradą. Najpierw falownik fotowoltaiki nie mógł połączyć się z siecią kilka dni, w ogóle nie zakładałem że to może być wina neostrady. Po kilku dniach internet domowy całkiem przestał działać, dzwoniąc do lokalnego salonu dowiedziałem się że Orange odcięło prywatne modemy ADSL i można używać jedynie LiveBoxów. (Na infolinii powiedzieli mi że nie nie no wcale nie blokujemy ani domeny foxcloud do której łączy się falownik ani prywatnych modemów xD) Więc odłączyłem swój prywatny modem oraz router/access point (ZTE Combo USB i Xiaomi MI AIoT AX3600 które działały wspólnie świetnie przez około rok) i faktycznie na LiveBoxie internet działał, ale zasięg WiFi oczywiście słaby.

 

No i tak to działało 3 miesiące, niedawno podłączyłem spowrotem stary modem na próbę ale nadal nie łączy się z internetem. Przyszło mi do głowy wtedy żeby wyłączyć WiFi w LiveBoxie i podłączyć router xiaomi do portu WAN LiveBoxa jako Access Point. No i zasięg znowu jest świetny ale WiFi losowo kilka/kilkanaście razy w ciągu dnia znika na kilkanaście sekund i wszystkie urządzenia rozłącza. Z jednej strony skoro znika zasięg WiFi to wina routera a z drugiej bezproblemowo działał z innym modemem przed długi czas, a 3 miesiące był nieużytkowany no to nie miał się kiedy nawet zepsuć, więc wina LiveBoxa.

 

Będę mega wdzięczny za podpowiedź co może powodować taki problem.

Pozdrawiam :)

Gość
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Gorfi napisał:

router xiaomi do portu WAN LiveBoxa

? Chyba porty pomyliłeś - LAN a nie WAN.

 

Sprawdź adresację obu urządzeń.

 

Gorfi
komentarz
komentarz

@gavron7 Racja LAN, nie wiem czemu napisałem WAN. Okej, przejrzałem adresację i dodałem dla routera xiaomi na liveboxie statyczne IP oraz zmieniłem na routerze DNSy na googlowe. Może pomoże, chociaż nie wiem jak to się łączy z losowym znikaniem sieci lub powiadomieniem na telefonie "ta sieć nie ma dostępu do internetu". Czy pomogłoby może zrobienie na liveboxie DMZ dla routera?

Gość
komentarz
komentarz

Bardziej mi chodziło o to jaką adresację (oba adresy) ma Twój drugi router?

Gorfi
komentarz
komentarz

Utworzył sobie nową podsieć o adresie 192.168.31.1, a Livebox ma standardowo 192.168.1.1

Gość
komentarz
komentarz

Dasz radę podłączyć kablem kompa pod router?

Jak tak to zrób test w chwili padu - komendy:

ping 192.168.31.1

ping 192.168.1.1

ping 8.8.8.8

 

najlepiej równocześnie odpalić

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.