x-kom hosting

VPS a przyspieszenie działania przeglądarek

Bocian12
utworzono
utworzono

Witam czy mógłby ktoś w łopatologiczny sposób wytłumaczyć mi działanie VPS-a.. Mam otwarte 7 przeglądarek na których lecą mecze i to wszystko idzie na jednym wifi i kompie mam neostrade 600 a komp o parametrach Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz   2.70 GHz ram 8,00 GB dysk ssd 1t..Gdzieś usłyszałem o tym VPS i czy coś takiego przyspieszy działanie tych przeglądarek jak bym np wykupił VPS o takich parametrach

 CPU 2x 2.4 GHz
RAM 4 GB
SSD 50 GB
Transfer 1024 GB

Czy to w takim przypadku jest bez sensu..

Gość
komentarz
komentarz

VPS?? 

A po co Ci VPS? Do czego chcesz go stosować?

VPS to maszyna (wirtualna), jak chcesz możesz jeszcze dedyka kupić wtedy będziesz miał do dyspozycji prawdziwego kompa.

 

Co Ty tak naprawdę chcesz osiągnąć/z czym masz problem?

Bocian12
komentarz
komentarz (edytowane)

No chodzi mi właśnie o to żeby np 2-3 przeglądarki trochę oddciazyc od mojego kompa żeby nie ścinało oglądanie co jakiś czas.. I myślałem ze wykupie VPS podepnę pod niego te przeglądarki i będą działać sobie właśnie na tym VPSie

Gość
komentarz
komentarz

Tak myślałem, bo

20 minut temu, Bocian12 napisał:

Mam otwarte 7 przeglądarek

tu masz problem

 

Tak dokładnie może być jak piszesz ale powstaje pytanie, jak to "obejrzysz" bo jak rozumiem odpalasz to po to aby oglądać.

 

Wiesz, od windowsów trzymam się totalnie zdala od >22 lat bo to bardzo kiepski system i o wszystko "trzeba walczyć i kombinować".. :P

 

Tak naprawdę tu problemem jak pisałem wyżej są przeglądarki, a nie sama transmisja. Tak naprawdę wystarczy sygnał transkodować i odpalasz sobie np. na VLC czy czymkolwiek innym. 

 

Osobiście zrobiłbym tak, że odpalił 7 instancji ffmpeg, który zmieniałby mi strumienie z www na jakiś mpg czy cokolwiek innego i wrzucił do VLC.

Przykładowa komenda która coś takiego robi ze strumieniem z kamerki:

image.thumb.png.6fdeaa5c1e2ec8a2f997b9dcc441b3db.png

Jak widzisz odpala się ffmpeg (taki kombajn który wszystko z audio/video zrobi) i konwertuje na mpeg x264 i wyrzuca na stdout. Z stdin z kolei pobiera sobie vlc i wyświetla obraz :)

 

Już wiesz dlaczego windowsy sucks? Szczególnie do tego typu zastosowań? :P

 

 

Mało tego, jak bardzo chcesz możesz to złączyć wszystko w "podzielony ekran" i puścić tylko 1 strumień a nie 7...

 

Możesz to zrobić również zdalnie, a w dowolnym miejscu tylko odbierać ten strumień

Anawa
komentarz
komentarz

Co rozumiesz pod pojęciem przyspieszenia przeglądarek? Z ciekawości, 7 meczy na raz oglądasz?

Niebieska
komentarz
komentarz

Problemem nie są przeglądarki nawet a sam laptop, który jest starszy i nie daje rady. Dodatkowo, kiedy ostatnio czyściłeś mu chłodzenie i zmieniałeś pastę termoprzewodzącą?

  • Dobra wypowiedź 1
Bocian12
komentarz
komentarz

Oglądam jeden ale mam włączonych np 7 żeby wiedzieć co się dzieje na innych boiskach które aktualnie mnie interesują i katem oka mogę podglądać.Pod pojęciem przyspieszenie przeglądarek rozumiem brak bufora żeby to płynnie chodziło.. Bo niekiedy zdarzy się bufor.Dlatego pytałem o vps bo mógłbym o np wykupić na miesiąc za dajmy to 50 zl ale nie mam pojęcia jak on działa i czy wogule ma to sens dla takiej sytuacji dlatego pytam tutaj wy jesteście bardziej doświadczeni w takich kwestiach. Ale spróbuje się pobawić tak jak gavron7 napisał.. Ogonie wszystko mam na chromie..

@Niebieska @Niebieska Laptop ma 8 lat to juz taki staruszek jest i nie były robione w nim takie rzeczy.. Dlatego szukam sposobu żeby go odciążyć trochę właśnie takimi VPS..

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
14 minut temu, Bocian12 napisał:

50 zl

za połowę ceny odpalę Ci na miesiąc u siebie, tu masz link do płatności po opłaceniu dam Ci login/hasło i hosta :) (to płatność REVOLUT jakbyś nie wiedział :P)

 

https://revolut.me/r/Tscet0mP2w

 

 

 

 

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz
18 minut temu, Bocian12 napisał:

Laptop ma 8 lat to juz taki staruszek jest i nie były robione w nim takie rzeczy.. Dlatego szukam sposobu żeby go odciążyć trochę właśnie takimi VPS..

Pokaż mi screen z HWMonitora po ok 10 min zwykłej pracy.

Gość
komentarz
komentarz

A tak w ogóle ty to robisz po WIFI?!?!? Zwariowałeś?! To jest najgłówniejszy powód

 

Bocian12
komentarz
komentarz

1111111.thumb.jpg.5616aa2cc775faa4db2bbf581ceb76f3.jpg

22222222.jpg

No po wifi przecież nie będę ciągnął kabla do laptopa.. Speed test ping 3 pobieranie 211 mb/s

Niebieska
komentarz
komentarz

Temperatura jest za wysoka jak na normalną prace. Nie miałeś ostatnio jakiś aktualizacji? Widzę, że procek chodzi Ci cały czas na wysokim zegarze. 

Bocian12
komentarz
komentarz

Robilem aktualizacje w tamtym tygodniu..

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z Menedżera Zadań i ustaw tak by na górze były procesy najbardziej obciążające procesor.

Gość
komentarz
komentarz
35 minut temu, Bocian12 napisał:

Speed test ping 3 pobieranie 211 mb/s

to są testy do... ?

 

Dobra, ja już powiedziałem co i jak.

 

ps. jeszcze coś:

1. wyłącz jeszcze ipv6 w winzgrozach

2. zrób sobie króciótki test tej konfiguracji którą masz ale na kablu a nie po wifi.

Anawa
komentarz
komentarz

Zwróciłbym też uwagę na to, że może trochę RAM-u brakować przy kilku otwartych oknach w przeglądarce... nie mówiąc o miejscu na dysku (ile jest % wolnego miejsca na dysku?)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.