x-kom hosting

Plik .pptx otwiera się w notatniku

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
Xarix
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z prezentacjami z powerpointa, ponieważ za każdym razem otwierają się w notatniku zamiast normalnie w powerpoincie. Za każdym razem muszę samemu wybierać w jakiej aplikacji chcę otworzyć plik, co jest męczące. Nie pomaga opcja: otwórz za pomocą - wybierz inną aplikację, ponieważ nie ma wtedy opcji ustawienia aplikacji domyślnej, a jedynie jednorazowo. Kiedy wchodzę w: ustawienia - aplikacje domyślne i wyszukuję typ plik .pptx to w ogólę nie znajduję takiego rozszerzenia. Natomiast kiedy sprawdzam ten typ pliku w edytorze rejestru wszystko wygląda jakby było w porządku. Proszę więc o pomoc, bo nie chce mi się za każdym razem samemu wybierać aplikacji, szczególnie kiedy o tym zapomnę i prezentacja otwiera się w notatniku, co z kolei na kilkanaście sekund zamula cały komputer.

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu1.jpg

Bez tytułu2.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Z poziomu Windows 10 trzeba było wejść w ustawienia -> aplikacje i funkcje -> wybrać aplikację (np. w tym przypadku Microsoft PowerPoint) -> kliknąć "modyfikuj" -> następnie wybrać "napraw"

 

Sprawdź, czy z poziomu Windows 11 można tak zrobić jak powyżej.

Xarix
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, ale naprawienie w niczym nie pomogło.

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Przejrzyj odpowiedzi z tematu poniżej, bo wygląda na to, że inni też mają problem z plikami z różnymi rozszerzeniami:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/cant-change-default-apps-windows-11-os-build/17b96a09-86f0-4362-a3aa-da6eb765fc5b?page=1

 

Sprawdź też program FileTypesMan - https://www.nirsoft.net/utils/file_types_manager.html

  • 2 tygodnie później...
Xarix
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję, program pomógł rozwiązać problem.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.