x-kom hosting

Trzeźwy jestem, a widzę podwójne komentarze na YouTube - o co chodzi?!

Zbyszek_1967
utworzono
utworzono

Witam serdecznie :)

Mam na imię Zbyszek, i pozwoliłem sobie to zawitać, gdyż szukam pomocy w rozwiązaniu niewygodnego problemu z publikowaniem komentarzy na YouTube. Otóż do tej pory było zwyczajnie, ale od kilku dni pisząc komentarz pod jakimś nagraniem, po wysłaniu go, widzę jego duplikat. Zamiast zwyczajnie jeden raz zamieszczonego komentarza, ja widzę go zdublowanego/sklonowanego...

Inni użytkownicy widzą tylko jeden mój komentarz, ale ja nie tylko widzę swój podwójnie, to jeszcze tak samo podwojone są inne komentarze uczestników dyskusji (bo to powielanie pojawia się, gdy odpowiadam komuś na jego wpis, a ktoś na mój...).

Niezależnie jakiej bym używał przeglądarki, problem jest cały czas ten sam (nawet zainstalowałem nową, nic to nie dało!) i gdy piszę z tego konta jutubowego, gdzie mam swoje materiały, to te kopie komentarzy cały czas są.

Mam też takie puste, drugie konto, gdzie nie ma niczego, a założyłem je tylko po to, aby czasami sprawdzać, czy moje komentarze się opublikowały (bo zdarzało się, że były blokowane, i choć ja je widziałem, to inni już nie widzieli). I gdy na tym drugim koncie patrzę na moje komentarze, to one nie są zdublowane (ani żadne inne; natomiast na tym głównym koncie takie powielanie jest i dotyczy tak samo moich, jak i cudzych "pisanek").

Pousuwałem ciasteczka w przeglądarkach, pamięć podręczną; przeskanowałem laptop dwoma programami, które niczego nie znalazły - żadnego zagrożenia nie ma, ale problem jest: zdublowane komentarze!

Czy ktoś się spotkał z tego typu sprawą?!

Mogę liczyć na jakąś pomoc?... - będę wielce wdzięczny!!

Pozdrawiam :)

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć :)

 

Publikujesz komentarze na YouTube na komputerze, tak? Jakbyś korzystał ze smartfona to też pokazywałyby się zdublowane komentarze... ?

Zbyszek_1967
komentarz
komentarz

Witaj, dzięki za podjęcie tematu.

Korzystam tylko z laptopa; nie mam mobilnego internetu w telefonie itp. urządzeniu (nie miałem/nie mam potrzeby, by używać telefonu do czegoś poza podstawowym wykorzystaniem: dzwonienie, sms - więc mam tel. na kartę, bez internetu, bo jest mi on zwyczajnie niepotrzebny, i tak za dużo przed laptopem siedzę!).

Jednak wiem od kogoś, kogo zapytałem w komentarzu na YT, czy on widzi coś podwójnie - odpisał, że widzi pojedynczo. Zatem wnioskuję, że problem jest gdzieś u mnie, ale gdzie? Zapytałem kogoś na Facebooku, kto się zna na YouTube, ale nie pomogły jego rady: usunięcie ciasteczek, historii, pamięci podręcznej z przeglądarek i przeskanowanie w poszukiwaniu wirusów... - nic to nie dało. Zasugerował, że pewnie jakiś skrypt źle działa, ale ja nie wiem, co z tym zrobić; stąd szukam pomocy na tym Forum.

gavron7
komentarz
komentarz

Jakiś świrus pewnie lub inne badziewie.

Zrób prościutki test. Odpal kompa z linux live i sprawdź. 100% że nie będziesz miał problemów.

Więc albo zostań sobie na linuxie (o wiele, wiele lepiej) albo postaw sobie nowe windowsy.

 

Zbyszek_1967
komentarz
komentarz

Wyżej pisałem, że nie mam komórki, by sprawdzić na niej, ale mam stary, czynny laptop - na nim zrobię próbę; dam znać, jak się udała... 

26 minut temu, gavron7 napisał:

zostań sobie na linuxie (o wiele, wiele lepiej)

Mogę prosić o jakieś konkretne zalety takiego rozwiązania? Od zawsze mam tylko Windowsa i nie znam się na innych systemach operacyjnych. 

A możesz podać dobre źródło, skąd bym mógł ściągnąć tego linuxa?

Czy przejście z Windowsa na Linuxa oznacza, że wszystkie obecne ustawienia utracę (np. sprawa haseł do stron, itp.)?

Proszę, zachęć mnie do tego, co uważasz za tak dobre... a może istotnie to zrobię. 

Na starym laptopie nic się nie zmieniło! Dalej tam jest to samo, co na obecnym laptopie, jakiego używam.

Zalogowałem się na tym starym laptopie na moje konto jutubowe, czyli: https://www.youtube.com/channel/UCCgSRgUhw2ZCZfeI5m8La0Q

i dalej to samo: komentarze są zdublowane! [gdybym używał komórki, to pewnie też by tak się to wyświetlało źle].

 

Zilustruję to na przykładzie tego filmiku: https://youtu.be/pNJsS3QsFzM

Tak widzę komentarze - daję poniżej zrzuty ekranu.

Gdy nie ma odpowiedzi na czyjś komentarz, to widzę go pojedynczo, ale gdy ktoś odpisze komuś, to widzę już podwójnie tę samą treść (gdy ja odpiszę - tak samo: treści powielone). 

 

Tego problemu nie ma na moim zapasowym konciehttps://www.youtube.com/channel/UC0xiSlhrcGrnVJuLdKbfWUA

Tam wszystko to, co tu podałem, jako widziane podwójnie, tam jest widziane pojedynczo... [tylko że ja chcę używać tego konta/kanału, gdzie widać podwójnie, bo na tym kanale mam jakieś treści, a na tamtym nie mam nic; poza tym chcę, aby było jak do tej pory - tylko jak odzyskać ten stan??). 

Dałem też pod ww. nagraniem komentarz jako Jurek (pisany z tego zapasowego konta), i on jest zdublowany, gdy patrzę na niego na tym podstawowym koncie; zamieszczam widok ekranu.

I co z tym zrobić?? Dużo piszę komentarzy, i gdy się one tak powielają przed moimi oczami, to jest to denerwujące - szczególnie, jak się uzbiera duży pakiet komentarzy w jednym miejscu...

Zrzut ekranu 2022-06-06 074024 xxxxx.png

Zrzut ekranu 2022-06-06 073948 xx.png

Zrzut ekranu 2022-06-06 074024 xxxxx.png

Zainstalowałem przedwczoraj nową przeglądarkę, w nadziei, że może wtedy nie będzie tego problemu z dublowaniem komentarzy, ale to nie zmieniło nic w temacie: dalej widziałem podwójnie!

Dziś znów wszedłem na tę nową, i się ucieszyłem: komentarze nie były dublowane, hura! Niestety, moja radość trwała krótko - bo było tak ładnie, gdyż nie byłem zalogowany tam... Gdy się zalogowałem, mina mi zrzedła, bo wszystko jest tak, jak wcześniej: komentarze są powielane, buuuuu... :beksa:

Wybaczcie, że zawracam może głowę tym tematem, ale szukam pomocy; może się mój problem kiedyś komuś powtórzy, więc byłoby pięknie go rozwiązać - będę ogromnie zadowolony! :gobi:

Anawa
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że jest to błąd po stronie YouTube. Tym bardziej, że na innym koncie nie wyświetlają się podwójne komentarze. Można by jeszcze przyczepić się do rozszerzeń zainstalowanych w przeglądarce, ale skoro używałeś nawet świeżo zainstalowanej przeglądarki i był problem to mimo wszystko winą obarczyłbym YouTube... W tej sytuacji po prostu poczekałbym parę dni i może zdublowane komentarze same znikną albo poczekałbym i potem ewentualnie próbował kontaktować się z kimś z YouTube, aby zgłosić nieprawidłowości. Co ciekawe, w Internecie można znaleźć informacje, że już w 2016 roku ludzie zgłaszali podobny problem.

Marek Nowak
komentarz
komentarz

Mnie też się wyświetlają podwójne komentarze na YouTube, choć do niedawna było wszystko w porządku. Też jestem trzeźwy, nic nie piję :) Myślałem, że samo minie, ale to trwa i trwa... Pewnie jakbym przeinstalował przeglądarkę czy nawet cały system to by wróciło do normy, ale... nie chce mi się :) Co robić? Użytkuję przeglądarkę Opera. W ogóle te przeglądarki i dodatki do nich bardzo wpływają na wyświetlanie YouTuba, w dodatku ich aktualizacje często instalują się automatycznie i potem człowiek jest zaskoczony, ze coś się zmieniło nagle. Denerwujące to jest bardzo.

gavron7
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Zbyszek_1967 napisał:

A możesz podać dobre źródło, skąd bym mógł ściągnąć tego linuxa?

każde

 

8 godzin temu, Zbyszek_1967 napisał:

Czy przejście z Windowsa na Linuxa oznacza, że wszystkie obecne ustawienia utracę (np. sprawa haseł do stron, itp.)?

a czy przejście z ifonsa na andka traci ustawienia? zależy gdzie je masz - jeśli po chmurach to nie.

 

 

 

 

odpal po prostu linux live i sprawdź. Jeśli problem będzie występował to rzeczywiście problem po stronie YT a jeśli nie - systemu.

 

Jeszcze tylko jedno, najważniejsze pytanie:

8 godzin temu, Zbyszek_1967 napisał:

dy się zalogowałem, mina mi zrzedła, bo wszystko jest tak, jak wcześniej: komentarze są powielane, buuuuu...

Gdzie się zalogowałeś? Na stronie czy w przeglądarce? Bo jeśli na przeglądarce to jest coś takiego jak synchronizacja ustawień, pluginów i wszystkiego dookoła. 

 

 

 

Anawa
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Marek Nowak napisał:

Co robić? Użytkuję przeglądarkę Opera.

To na Operze wszystko jest w porządku z komentarzami?

Mikael1
komentarz
komentarz

Podpinam się w tym temacie, mam ten sam problem od kilku dni, więc pewnie nie jest to sprawa incydentalna.?

Zbyszek_1967
komentarz
komentarz

No, no... robi się ciekawie (niestety!) - myślałem, że jestem jeden z takim problemem, a tu już nas trzech jest!! 

Można jakoś "po ludzku" się z YouTube skontaktować?! [bez tych różnych dziwnych opcji pomocowo/kontaktowych, gdzie coś próbowałem pisać, ale to chyba w kosmos leci, a nie do żywej osoby, co umie pomyśleć po ludzku, a nie jako jakaś sztuczna inteligencja...].

Ktoś by mógł podjąć próbę kontaktu z YT [ja mam ograniczenia językowe, dlatego tak piszę, aby ktoś, kto umie się komunikować po angielsku, coś zadziałał może...]. Bardzo proszę. 

 

gavron7
komentarz
komentarz

Ludzie! Sprawdzcie najpierw czy to na pewno kwestia YT a nie czegoś co macie zainstalowane!

Anawa
komentarz
komentarz

Bezpośredniego kontaktu do YouTube nie znalazłem, ale można napisać na forum pomocy:

https://support.google.com/youtube/community

 

Na ten moment stawiałbym na chwilowy problem z YT... już zdarzało się kilka razy, że coś się nie tak wyświetlało:

https://www.forumpc.pl/topic/499252-problem-z-youtube-brak-rekomendowanych-filmów/

https://www.forumpc.pl/topic/489482-brak-proponowanych-filmów-youtube/

https://www.forumpc.pl/topic/514061-problem-z-youtube-na-pasku-bocznym-nic-się-nie-pokazuje/

 

Zbyszek_1967
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem, jak u innych [którzy wyżej zgłaszali ten sam problem, od którego ja zacząłem ten temat], ale u mnie sytuacja wróciła do normy: widać pojedyncze komentarze! Jest tak na każdej przeglądarce, jakie używam i to niezależnie od nagrania, jakie sprawdzałem, czyli poprawa jest pełna! 

Zilustruję to obrazkiem, który można porównać z tym, jaki wyżej zamieściłem. 

Nie robiłem u siebie już żadnych działań, by dociec problemu i go usunąć; czekałem... - i doczekałem się; widocznie była to usterka zewnętrzna, na YouTube.

Jeśli się tak sprawy mają, to temat już jest zamknięty. No i pięknie! 
Dzięki za porady, jakie tu uzyskałem; pozdrawiam! 

Zrzut ekranu 2022-06-06 074024 xxxxx.png

Edytowane przez Zbyszek_1967
  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Fajnie, że już nie wyświetlają się podwójne komentarze - widać YouTube przez ten czas złapał chwilową zadyszkę, ale już wrócił do formy ;)

 

@Marek Nowak @Mikael1 też potwierdzacie, że u was poprawnie wyświetlają się komentarze?

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.