x-kom hosting

Kilka pytań o 5800X3D

Aventador97
utworzono
utworzono

Witajcie, jako że jestem na etapie rozpoznania wad i zalet 5800X3D miałbym kilka pytań do użytkowników i znawców tematu. 

1. Jakie utrzymuje taktowania przy pełnym obciążeniu all core?

2. Na jakim poziomie utrzymują się taktowania w grach z blokadą 60-75 FPS?

3. Jakie osiąga temperatury w grach (60-75 FPS i np. 144)?

4. Jakiego procentowego przyrostu FPS można spodziewać się przy przesiadce z 5600X?

5. Jakie domyślnie napięcie dobierają płyty główne B550?

6. Jakie chłodzenie należy dobrać do tego CPU (Fortis 5 wystarczy?

7. Jaki limit temperaturowy jest nałożony na CPU (przy ilu °C następuje thermal trotting)?

Sławomir
komentarz
komentarz

Porównanie procesorów na średniej karcie grafiki

 

https://youtu.be/wLlCRzgFbTo

 

Pytanie o temperatury jest dziwne.. FPS nie mają na to wpływu. I tak zawsze karta grafiki dostanie bardziej po dupsko jeśli chodzi o temp. Zależne od FPS.

 

Temp procesora zależy od obudowy, przewiewności i przede wszystkim od chłodzenia.

 

Napięcia na płytach AMD oscylują między 1.4v do 1.5v.

 

Limit temp. 90c

 

Jaki ma all core jest pełno testów o tym procesorze.

ero123
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno wadą jest jego kosmiczna cena, w tej cenie masz i5-12600kf i płyte główną.

 

 

a nawet cpu, mobo i cooler

https://proline.pl/koszyk/3a5b3960

Aventador97
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir A to nie jest tak, że im większy FPS tym większe jest użycie CPU i rosną temperatury? Czy napewno napięcie jest takie wysokie?

Sławomir
komentarz
komentarz

Takie napięcie jest standardowe dla serii 5000, w eksportowych tytułach przy wysokim FPS, procesor aż tak bardzo się nie nagrzeje, bo to są lekkie gry. Przy grach AAA, i ciut niższych pierwsze skrzypce odgrywa karta graficzna.

Ja przy moim procesorze nie zauważyłem aby jakakolwiek gra używała więcej jak 50-60% dostępnych rdzeni i wątków..

KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 4.06.2022 o 13:06, Aventador97 napisał:

4. Jakiego procentowego przyrostu FPS można spodziewać się przy przesiadce z 5600X?

 

Ale z jaką kartą i w jakiej rozdzielczości i na jakich detalach. Jak nie masz RTX 3080 Ti, 3090, 3090 Ti to na wysokich detalach nie będziesz miał w ogóle przyrostu bo wąskim gardłem i tak będzie karta graficzna. 

Aventador97
komentarz
komentarz

@KillaHill Detale różnie. A co do karty to chciałem się przygotować do serii 4000.

KillaHill
komentarz
komentarz

Co byś nie brał, na jakich detalach byś nie grał, zakup 5800X3D to strzał w kolano patrząc na jego cenę. Nic tego nie zmieni. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.