x-kom hosting

Problem z wirusem PAU:Win32/Pearfoos.B!ml

dziobaczek
utworzono
utworzono

Witam ostatnio zauważyłem ze moje GPU ma jakieś wysokie temp.  i od jakiegos czasu musze dość mocno podkrecać wentylatory nawet na pulpicie paste wymieniałem jakies 2tyg temu  mam koło 50 stopni i uzycie Gpu 100procent wczoraj miałem problem z MSI afterburner gdyz tam już nie moge ustawic krzywej wentylatorów ani suwaka nie reaguje na to jedynie co to przesuwa się całe okno MSI . Czy jest taka możliwość aby ktoś kopał na niej bez mojej wiedzy ? ostatnio pobierałem jakaś gre i  jest wirus którego nie idzie usunać ( PAU:Win32/Pearfoos.B!ml. jest on tylko wykrywalny przy skanowaniu orginalnym antywirkiem Win 10 skanowałem AVG , Avastem i zaden inny go nie wykrywa . 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Czy jakąś podejrzaną aplikację instalowałeś niedawno?

dziobaczek
komentarz
komentarz

@Anawa tak ściągałem klienta do gry metin 2  że strony Pandoramt2 wiem że tam często był wykrywany jakiś wirus ale zazwyczaj szło to usunąć i po prostu wszystko śmigało ale w sumie teraz po zainstalowaniu tej gry w ten sam dzień ją usunąłem wraz z klientem a wirusik dalej niby siedzi i nie idzie go usunąć przez orginalny wntywirek win 10. Dzisiaj gdy kliknąłem usuń po raz kolejny nie zauważyłem żeby GPU było używane w 100 procentach i już nie taktuje na 1360. Ale nie skanowałem po raz kolejny sprawdzając czy faktycznie się usunęlo. Ściągnąłem dzisiaj jeszcze anti Malware czy jakoś tak jak wrócę z pracy to będę dalej działał zobaczymy co pokaże. Tylko kurde najbardziej zastanawia mnie to MSI dlaczego nie mogę tam ustawić krzywej wentylatorów bo już się przyzwyczaiłem do tego programu i był całkiem spoko a teraz muszę w  Adrenalinę ustawiać. 

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź antywirus od Malwerbytes oraz AdwCleaner (https://www.malwarebytes.com/adwcleaner).

dziobaczek
komentarz
komentarz

@Anawa Malwerbytes właśnie chyba pobrałem jak wrócę do domu i ogarnę to, to dam znać. Dzięki bardzo

dziobaczek
komentarz
komentarz

@Anawa Niestety przy skanowaniu tym programem nic nie znalazło. Po około godzinie zurzycie GPU 100 procent i taktowanie w ogóle się nie zmienia czyli jest 1360.  Próbowałem odłączyć kabel od internetu i to nic nie zmienia również pokazuje zurzycie 100 procent więc żeby ktoś kopał to raczej chyba odpada skoro kabel odłączę i jest bez zmian. Może postawie system na nowo po prostu, system mam zupełnie na osobnym dysku więc nie będzie trzeba wszystkiego instalować od nowa. Co myślisz? 

Dodam że taki błąd wyskakuje dość często prawie przy każdym uruchomieniu PC. 

IMG_20220604_092501.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie zurzycie tylko użycie. Jak nie chcesz się bawić w reinstall systemu, zrób i podaj logi systemowe z narzędzia FRST to @Twój_Anioł_Stróż albo ja przejrzy logi pod kątem infekcji. Logi najlepiej wykonać przy tym 100% użyciu GPU. Jeśli idzie o problem w MSI Afterburner, sprawdzałeś po kompletnej reinstalacji aplikacji? Być może jakieś ustawienie/a z afterburner koliduje z tymi w radeon wattman.

  • Dobra wypowiedź 1
dziobaczek
komentarz
komentarz

@toska78 Tak tak próbowałem już na nowo instalować MSI  Afterburner i nie nie pomogło niestety . Co do logow nic nie wykazało tylko Scans Complete i otworzył się notatnik tylko dziwne bo w Adrenaline pokazyje użycie 100 % i taktowanie maksymalne 1360 MHz. A medzer zadań pokazuję około 66 67 % użycia .image.thumb.png.cd71eb7249be92d16773752677f47bdd.png image.thumb.png.aed2f65248dbbf58546d6219b19d220c.png

toska78
komentarz
komentarz

Po zakończeniu skanowania FRST otwiera wykonane logi w notatniku. Udostępnij te logi do sprawdzenia (w temacie albo na pw).

dziobaczek
komentarz
komentarz
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Miały być logi z FRST (FRST.txt i Addition.txt) a nie z przestarzałego OTL-a.

  • Dobra wypowiedź 1
dziobaczek
komentarz
komentarz

@toska78 A z tego to nie robiłem . Dobra najlatwiej chyba będzie postawić po prostu system na nowo mam osobny dysk przeznaczony tylko na system wiec chyba tak będzie najdzybciej. Dam znać po instalacji 

  • Dobra wypowiedź 1
toska78
komentarz
komentarz

Ok. powinno pomóc jeśli to kwestia infekcji czy np. wadliwego sterownika.

dziobaczek
komentarz
komentarz

A wiec tak postawiłem nowy system sterowniki zainstalowałem jeszcze jakieś programy brakujące będzie trzeba po instalować ale na ta chwile wszystko śmiga jak powinno teraz temp Gpu przy takich samych ustawieniach krzywych to 32 35 stopni na pulpicie gdzie wcześniej potrafiły sięgać 55 stopni i komp zdecydowanie przyspieszył o wiele szybciej się włącza . Ale problem z MSI afterberner niestety ale dalej brak zakładki wentylatory i suwak dalej jest nie ruchomy . Nie wiem czym jest to spowodowane .

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

To nie jest przypadkiem wina samej aplikacji MSI Afterburner? W ustawieniach sprawdź, czy możesz włączyć zarządzanie ustawieniami wentylatora.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy GPU AMD zdarza się że w afterburner nie widać zakładki Wentylator. Jest jakiś konflikt albo niekompatybilność na linii afterburner - oprogramowanie AMD. Zapoznaj się z tym tematem. Jeden z użytkowników napisał w nim jak rozwiązał ten problem bo zdaje się że wersja sterownika graficznego lub afterburner może mieć tu znaczenie.

  • Dobra wypowiedź 1
dziobaczek
komentarz
komentarz

@toska78  Wiec widzę że nie jestem jedynym przypadkiem , gdyż kolega na tym forum ma również wersję sterownika (22,5,2) i ma identyczny problem . Czasami zdarzało mi się też w tym MSI Afterberner ze po prostu krzywe były ustawione ale tak jakby się wyłączyły i temp sięgała 90stopni gdy grałem w Warzone trzeba było kliknąć na auto poruszać suwakiem i wtedy przejść do zakładki wentyle i kliknąć zapisz i znowu wszystko wracało do normy . Spróbuję jeszcze tego wątku co podesłałeś kolego i zobaczymy czy coś pomoże . W każdym bądź razie dzięki wszystkim za chęć pomocy i życzę udanej Niedzieli ; )

  • Dobra wypowiedź 1
Bromidum
komentarz
komentarz

@dziobaczek Jeśli możesz - zamieść logi FRST. ;) 

Przed wykonaniem logów wykonaj profilaktycznie pełny skan RogueKillerem →  https://www.adlice.com/roguekiller/

Przed uruchomieniem skanowania włącz moduł bezsygnaturowy MaIPE (BETA). 

Dodatkowo warto wykonać aktualizację sterowników do najnowszej wersji. Przejdź na stronę AMD i użyj funkcji Auto-Detect. 
Jeśli jest taka możliwość w instalatorze to wykonaj czystą instalację (usunięcie starych sterowników i instalacja nowych).

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.