x-kom hosting

Trzeszczący dźwięk w laptopie

Marika9718
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć!

Od mniej więcej dwóch lat jestem posiadaczką laptopa acer swift 3. Parę dni temu laptop zupełnie się zawiesił - nie dało się go wyłączyć, nie działały klawisze, nie działał touchpad. Zrobiłam twardy restart, przytrzymując dłużej przycisk wyłączania. Pomogło, jednak (wydaje mi się, że to właśnie od tego czasu) dźwięk w laptopie zaczął bardzo mocno trzeszczeć. Dodatkowo po jakimś czasie dźwięk zaczyna zupełnie rozmijać się z tym, co dzieje się na ekranie (dźwięk jest przyspieszony). Kiedy podłączam słuchawki, wciąż słychać trzeszczenie, jednak jest ono nieco mniejsze. Zupełnie znika, gdy używam bezprzewodowych słuchawek lub głośnika podłączonych przy pomocy bluetooth. Aktualizowałam sterowniki, uruchamiałam cclearner, poszukiwałam wirusów, jednak to nic nie pomogło. Macie jakieś sugestie, co mogło się zadziać i ewentualnie, jak to naprawić?

 

Dodam, że słuchawki są nowe, i gdy podłączam je do telefonu, działają idealnie.

iSkuL
komentarz
komentarz

Mogło coś się stać z kartą dźwiękową w laptopie. Czy próbowałeś aktualizować lub odinstalować sterowniki? Spróbuj też jeśli masz włożyć słuchawki które są na USB wtedy pominął kartę dźwiękową.

Wydaje się, że być może doszło do uszkodzenia pliku od sterowników karty dźwiękowej, a jeśli nie to do uszkodzenia samej karty dźwiękowej.

Marika9718
komentarz
komentarz

@iSkuL Jestem dziewczyną ;) 
Aktualizowałam sterowniki, ale to nie pomogło. Nie próbowałam natomiast odinstalowywać. Sprawdzę i dam znać, jakie są rezultaty.
Jeśli chodzi o słuchawki, mam tylko na jacka i trzeszczą, jak je podłączam. Trzeszczenie jest mniejsze, niż w przypadku, gdy włączam dźwięk poprzez głośnik wbudowany w laptopa.  Słuchawki na bluetooth działają idealnie.

 

@iSkuL Powinnam zreinstalować wszystkie trzy, czy tylko Realtek(R) Audio?

image.png.b1921cb449222b5ed10d4b4aef0587cf.png

@iSkuL Po przeinstalowaniu jedynie Realtek(R)Audio nic to nie dało.

Anawa
komentarz
komentarz

Uszkodzenie mechaniczne? Musiałabyś laptop na serwis oddać celem diagnostyki.

Marika9718
komentarz
komentarz

Ok, chyba w takim razie tak zrobię. Dziękuję :)

  • Super 1
  • 1 miesiąc później...
Lukashiu
komentarz
komentarz

Można wiedzieć czy problem udało się rozwiązać?  Mam identyczny problem z Acer swift 3, jestem jednak przekonany, że to nie jest problem mechaniczny ponieważ już drugi raz mam ten problem i wcześniej udało się naprawić, nie wiem jednak co wcześniej pomogło z jego rozwiązaniem, było dużo skanowwania na wirusy, aktualizacja sterowników itd, niestety tym razem nie pomaga. 

Marika9718
komentarz
komentarz

@Lukashiu Częściowo tak. Znalazłam przyczynę jeszcze zanim zdążyłam oddać do specjalisty. Okazało się, że szwankował sterownik do karty graficznej. Po jego przeinstalowaniu problem z dźwiękiem częściowo zniknął. Pojawia się czasami jedynie podczas oglądania czegoś przez dłuższy czas, ale po ponownym przeinstalowaniu dźwięk znów działa. Mimo to jednak chyba oddam laptopa do naprawy, bo nie chce mi się codziennie przeinstalowywać sterownika. Chyba że ktoś z forumowiczów będzie wiedział, jak temu zaradzić to będę ogromnie wdzięczna :) 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.