x-kom hosting

Wolne ładowanie smartfona - ASUS ZenFone 5Z

Anawa
utworzono
utworzono

Od jakiegoś czasu bardzo długo ładuje mi się smartfon (ASUS ZenFone 5Z), gdzie wcześniej w kilka minut potrafił naładować się do kilkudziesięciu procent. Kolejna sprawa, zauważyłem, że znacznie szybciej zużywa się bateria... Czyżby bateria nadawała się do wymiany... ? Niedługo miną 4 lata od zakupu ASUS-a...

Question Mark Idk GIF by US National Archives

Niebieska
komentarz
komentarz

Szybsze zużywanie się baterii wraz z wiekiem to normalne, twój ma 4 lata więc jak najbardziej może już mieć problemy tego typu. Co do wolnego ładowania, masz inną ładowarką, którą byś mógł naładować tel? Gniazdo ładowania w telefonie nie jest zaśniedziałe, zakurzone?

  • Dziękuję 1
Anawa
komentarz
komentarz

Zawsze używałem dedykowanej ładowarki od ASUS-a i nie było problemu. Wcześniej zdarzyło mi się skorzystać z ładowarki od Samsunga i też było w porządku. Czytałem na jednej stronie, że przy takim szybkim ładowaniu nie powinno się korzystać z telefonu i obciążać go aplikacjami, bo zacznie się nagrzewać i przez to bateria / ładowanie może nie działać tak, jak powinno. Czy tak rzeczywiście jest czy po prostu to kwestia wieku baterii... ?

 

Gniazdo w telefonie wyglądało w porządku, nie widać nic niepokojącego (zresztą nie dużo tam widać).

 

Natomiast co do kabla od ładowarki:

kabetl_ladowania.jpg

Widać lekki zielony kolor przy końcówce od ładowania telefonu. Czy to wygląda na zaśniedziałe... ?

 

Pobrałem program do AccuBattery do oceny m.in. pojemności baterii i wygląda na to na razie, że bateria ma 3/4 pojemności jak fabryczna.

pojemnosc_baterii.jpg

Czy to oznacza, że bateria kwalifikuje się do wymiany... ?

Niebieska
komentarz
komentarz
10 minut temu, Anawa napisał:

Czytałem na jednej stronie, że przy takim szybkim ładowaniu nie powinno się korzystać z telefonu i obciążać go aplikacjami, bo zacznie się nagrzewać i przez to bateria / ładowanie może nie działać tak, jak powinno.

Też o tym słyszałam, dodatkowo jeszcze mi mówiono, że może to uszkodzić baterię, a samo ładowanie może trwać dłużej. 

 

Ten kolor przy końcówce nie wygląda za dobrze, miała kontakt z wilgocią?

 

13 minut temu, Anawa napisał:

Czy to oznacza, że bateria kwalifikuje się do wymiany... ?

Nie ma jeszcze tragedii, ale jeżeli przeszkadza Ci, że krócej trzyma to ją wymień. Ona jest wbudowana na stałe czy wymienna?

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź.

 

Nie, końcówka nie miała kontaktu z wilgocią.

 

Myślę, że bateria jest wymienna, ponieważ w Internecie są dostępne baterie do zakupu do tego modelu (właściwie to na AliExpress widziałem).

 

Wstępnie przymierzam się do wymiany baterii... najbardziej martwi to, że nie jest już dostępne szybkie ładowanie i trzeba znacznie dłużej czekać na naładowanie smartfona.

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz może kabel USB na podmianę z tym? Czy w twojej ładowarce nie można odłączyć kabla od samej ładowarki? Prawdopodobnie to właśnie wina baterii, reakcje elektrodowe zachodzą wolniej i stąd dłuższe ładowanie, ale podejrzanym może być też ten kabel.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.