x-kom hosting

Bluescreeny APC_INDEX_MISMATCH, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL itp.

Lord_Farkuap
utworzono
utworzono

Witam po latach :D ,
zabrałem koleżki komputer w celu diagnozy problemu, lecz poległem ^_^ . Problemem są niespodziewane bluescreeny w różnych momentach. Działo się tak od nowości, były one bardzo sporadyczne, więc kolega olał temat. Pewnego dnia stwierdził, że sformatuje dysk, postawi windę na nowo i może problem zniknie. Było odwrotnie, bsody się nasiliły, nie pozwalały nawet na dokończenie konfiguracji systemu po instalacji. Postawiłem kolejny raz windę i jakby z każdym bluescreenem pojawiały się one coraz rzadziej. Próbowałem wyłączać usługi w msconfig chdsk itp. Zamieniałem ramy, wyciągałem poszczególne, podmieniałem dysk itp, ale od strony hardware`owej wydaje się wszystko w porządku. Bsody były różne, ostatnie na zdjęciu niżej. Bios zaktualizowałem, stery od chipsetu zainstalowane. Bsody teraz pojawiają się bardzo rzadko, ale jednak zdarza się, nie wiem już gdzie szukać.

Win 10 x64

Ryzen 5 3600
Gigabyte Aorus Elite B450
2x8gb 3200mhz
Gigabyte RTX 2060
SSD m2

Zasilacz SPC Vero

Temperatury w porządku, napięcia na zasilaczu również.

 

 

Zrzut ekranu (1).png

TMRE
komentarz
komentarz

Proszę zamieścić temperatury w spoczynku jak i w stresie (Program Speccy, lub HWinfo64)

 przeskanuj komputer Antimalwarebytes, Windows Defender. Jak nie pomoże uruchomić memtest86 (wypalić na USB zawartość, a następnie uruchomić z poziomu BIOS)

Czy system operacyjny oryginalny?

Te BSOD to pojawia się w różnych momentach? 

Proszę podać markę i model pamięci operacyjnych. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.