x-kom hosting

Undervolting problem z obniżeniem napięcia

TheQamillo
utworzono
utworzono

Witam,

 

Posiadam laptopa Lenovo legion 5. Podczas ostatnich rozgrywek poczułem że laptop zaczyna się dość mocno nagrzewać. Pomyślałem o zakupie podkładki chłodzącej ale trafiłem na temat undervoltingu i przeczytałem że jest to lepsze rozwiązanie i w dodatku darmowe.

 

Pobrałem program Intel extreme tuning utility, jednak kiedy chciałem zmienić ustawienia core voltage offset, suwak był zablokowany. Czy to przez to że producent laptopa zablokował taką opcję? Czy można w jakiś sposób ją odblokować, co się z tym wiąże?

 

Pozdrawiam

anioł2009
komentarz
komentarz

Jaki procesor ma laptop ? W intelu bodajże do 9 gen dało się robić undervolting choć nie na wszystkich laptopach. 10 gen i wyżej ma to  zablokowane 

14 godzin temu, TheQamillo napisał:

Czy można w jakiś sposób ją odblokować, co się z tym wiąże?

Tylko w laptopach Clevo lub Tongfang po wgraniu mocno zmodowanego biosu Prema dało się undervoltować cpu zablokowane ALE też nie w każdym modelu w/w producentów.

TheQamillo
komentarz
komentarz

Procesor to Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz   2.59 GHz.

 

Czyli rozumiem że nie da rady zrobic undervoltingu? Pewnie  było to zbyt opłacalne i ktoś z góry zaczął tracic pieniazki.

anioł2009
komentarz
komentarz

Niektóre starsze wersje z początku ich produkcji mogą dac sie undervoltować ale potem intel to zablokował z aktualizacjami systemów i biosów.

https://www.techpowerup.com/forums/threads/can-we-undervolt-i7-10750h-comet-lake.266138/

 

Spróbować nie zaszkodzi, najwyżej nie będzie się dało :( 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.