x-kom hosting

Czarny ekran po instalacji Ubuntu 22.04

Gorack
utworzono
utworzono

Dawno nie korzystałem z linuxa i być może trochę nie ogarniam. Po instalacji ostatniego Ubuntu z USB instalacja przebiega zgodnie z planem a po ponownym uruchomieniu system nie wstaje. Wyświetlą się na chwilę jakieś dwie linijki (nic o błędzie nie zdążyłem zauważyć) i wszystko co widzę to czarny ekran. Czy problem leży w złym partycjonowaniu czy może jakiś problem z obrazem systemu zgranym na pendrive? Wcześniej miałem na tym kompie ubuntu i działało ale zachciało mi się czystej instalacji.

 

Nie wiem czy partycjonowanie zrobiłem z sensem, może tu jest problem. Mam dwa dyski SSD 120 GB i HDD 1 TB. Wymyśliłem sobie taki układ:

HDD:

20 GB - partycja SWAP

980 GB na /home

SSD:

1 MB - przestrzeń dla BIOS

550 MB - partycja EFI

119 GB - na /

Nie robiłem osobnej partycji /boot, bo słyszałem, że nie ma potrzeby.

 

Konfiguracja PC:

CPU: i5 3570K

MOBO: AsRock Z77 Pro3

RAM: 8 GB 

GPU: GTX 970

SSD 120 GB | HDD 1 TB

Gorack
komentarz
komentarz

Pomogło stworzenie nowego obrazu na USB albo pominięcie instalacji sterowników zewnętrznych. Co by nie było, problem rozwiązany.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.