x-kom hosting

Router na SIM tani co wybrac

michals19s
utworzono
utworzono

Witam uzwyakem tel jako hotsspot wi fi ale starsznie sie grzal, musze pilnie kupic jakis router co bedzie dawal mi neta na 2 tel i laptop, szukam czegos taniego na Niemiecka karte sim jakies propozycje??

Anawa
komentarz
komentarz

Jaki masz budżet?

michals19s
komentarz
komentarz

chcialbym wydac max 100-150 zl, czy nic nie kupie za taka kase? bede w niemczech 3-4 miesiace, i potrzebuje cos na wyjazd wiec nie chce sporo kasy za dobry sprzet wydawac

Anawa
komentarz
komentarz

Musiałbyś wśród używanych routerów z Twojej okolicy popatrzeć, zresztą to najlepsze rozwiązanie w tym przypadku, moim zdaniem.

Gość
komentarz
komentarz

najtańszym wyjściem w tej sytuacji jest kupienie 3x karty sim i wsadzenie w telefony, dodatkowo modem na usb do kompa. Tak naprawdę jedyne co musisz "już" kupić to modem. A taki modem kupisz nawet za 50zł.

Karty sim i tak musisz zagraniczne kupić bo Cię zjedzą ceny roamingowego neta.

 

michals19s
komentarz
komentarz

Wiatm, no laptop nie obslugje kart, a udostepniam neta z tel ale sie grzeje :( dlatego musze kupic nie wiem modem, router zeby udostepnic neta na 2 telefony i lapka, i nie wiem wlasnie co da rade dzialac

Gość
komentarz
komentarz
2 godziny temu, michals19s napisał:

laptop nie obslugje kart

 

czytamy, czytamy, czytamy ale ze zrozumieniem :) powtórzę jeszcze raz:

21 godzin temu, gavron7 napisał:

dodatkowo modem na usb do kompa.

 

 

 

michals19s
komentarz
komentarz

Modem obsluzy internet na laptopie tak? i musial bym z laptopa udostepniac na telefony? tylko raczej taki internet dziala slabiej niz bezposrednio z routera

Anawa
komentarz
komentarz

Modem wystarczy. Potem jak masz Windows 10 to po prostu włączasz "hotspot mobilny".

Gość
komentarz
komentarz

Jeszcze raz czytamy.. Wg mnie rozwiązanie które jest najlepsze w tym wypadku to:

Dnia 24.05.2022 o 00:23, gavron7 napisał:

kupienie 3x karty sim

2 wsadzamy w telefony

1 wsadzamy w kupiony modem i do laptopa

 

każde urządzenie ma oddzielny net, nie jest uzależnione od siebie itp. Wyjdzie najtaniej tak naprawdę

 

michals19s
komentarz
komentarz

Czyli mam wydawać 90 euro miesięcznie na internet, to ma być tańsza opcją??

Gość
komentarz
komentarz

Powiedz mi, Ty chcesz aby ktoś za Ciebie WSZYSTKO wybrał, łącznie z operatorem czy Twoje pytanie dotyczyło "jak ogarnąć" sprzętowo?!

 

@Niebieska, obiecałem, że nie będę się na forum wkurzał, ale po prostu się nie da, proponuję coś a ludzie zmieniają założenia (albo ich brak) które sami napisali i negują.

 

Też pewnie za moment to zanegujesz bo coś tam... Ale są karty np. za 10euro na 10 lat + ok 3 euro wysyłka, w innych z kolei płacisz tylko za transfer itp... Wystarczy poszukać... Ale najpierw należy konkretnie sprecyzować co się chce i ile tego czegoś się chce (chodzi mi np. o "lejek" na dane). 

 

PS. Szukaj głównie pod kartami sim do urządzeń IOT. Wpisz po prostu frazę "karta sim iot" a na pewno coś wybierzesz...

 

 

 

Ewentualnie "karta telemetryczna"

michals19s
komentarz
komentarz

place 30 euro za sim bez limitu, i chce uzyc tej sim zeby udostepnic internet dla siebie i drugiej osoby, dlatego zastanawiam sie nad routerem na sim, a nie szukalem innych sim. szczerze nawet nie orientuje sie czy sa dobre oferty kart sim z samym internetem. tacy operatorzy jak lajka, lebara maja ograniczenia 20-30 gb na miesiac wiec to nie jest dla mnie spoko opcja. Kupilem sima bez limitu i szukam po prostu taniego sprzetu ktory obsluzy karte sim na internet

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz będzie wysyp routerów 3G :P buahaha możesz kupić ale raczej nie użyjesz (za długo, o ile w ogóle)...

 

Nie wiem, nie znam cen bo generalnie od GSMów trzymam się daleko, ale raczej za taką kasę to co kupisz to będzie 3G. Więc nie dość że wolne, to jeszcze umierająca technologia.

 

A jaki będzie "dobry"?  Każdy, routery od siebie niczym praktycznie się nie różnią, oprócz portu WAN (sposobu w jaki router dostaje internet) i ficzerami, których i tak nie użyjesz. A jeśli chodzi o GSMy to ficzery mają takie same czyli tak naprawdę żadne.

Anawa
komentarz
komentarz

Nie widzę, aby pierwszy router był wyposażony w modem... Natomiast drugi jest ok.

michals19s
komentarz
komentarz

Ok to poszukam coś z Huawei

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Ten router z pierwszego linku jest nowy, a drugi to powystawowy. Przy takiej różnicy w cenie wolałbym kupić nowy.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.