x-kom hosting

Częściowe zaćmienie prawego oka.

sabaru
utworzono
utworzono

Od około 3 tygodni mam częściowe zaćmienie prawego oka. Jak zakryje lewe oko to nie jestem w stanie rozpoznać z dalsza niektórych kształtów szczególnie tych mniejszych, a oczytaniu na to oko już nie wspomnę. Objawia się to tym że kształty tak od połowy są zagięte do środka i tak jakby od góry ktoś je ręką spłaszczył. Jak patrzę na obydwoje oczu to widzę prawię normalnie jednak jak chcę przeczytać coś na monitorze to przy normalnej wielkości czcionki nie jest w stanie rozpoznać tych mniejszych liter bo są lekko rozmazane. Dopiero po powiększeniu czcionki je przeczytam. Co ciekawe jak zakryje prawe oko to widzę normalnie i bez problemu przeczytam jakiś tekst.

 

Jakieś 2 miesiące temu miałem wylew podspojówkowy. Krew mi co prawda po 2 tygodniach z oka zeszła i przez jakiś czas widziałem na to oko normalnie. Jednak od 3 tygodni coś oko szwankuje i widzi obraz tak jak napisałem wyżej. Na początku myślałem że to jest coś związane z astygmatyzmem jednak im bardziej się temu przyglądam tym bardziej odnoszę wrażenie że na części oka mam jakiś cień. Tak jakby ciemna szyba była położona na części oka. Taka jak się ogląda zaćmienie słońca. Wydaje mi się że przez to oko nie jest wstanie odebrać poprawnie obrazu z zewnątrz i dla tego tak widzę.

 

Od początku tego wylewu podspojówkowego chodzę do kontroli do okulisty. Również byłem jak zaczęło mi się to dziać i w tedy jedynie co mi zrobił to jedno badanie, przepisał krople do oczu i zalecił noszenie okularów przeciw słonecznych z odpowiednimi filtrami. Jak się pytałem go co to jest i czy to minie to jedynie co usłyszałem to że zobaczymy. Chyba że czegoś nie zrozumiałem. Do kolejne kontroli mam iść dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Tak się zastanawiam czy ktoś miał taki przypadek i udało mu się to naprawić czy to raczej już zostanie.

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Umów wizytę w poradni okulistycznej w Twojej okolicy.

Cytuj

Jak się pytałem go co to jest i czy to minie to jedynie co usłyszałem to że zobaczymy.

 

Lekarz powinien udzielić więcej informacji. Poproś o kopię dokumentacji medycznej, tam powinieneś znaleźć niezbędne informacje.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.