x-kom hosting

Jaką kartę sieciową kupić, aby mieć dobry sygnał WIFI?

zenekk
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj podłączyli mi światłowód i mam mały dylemat. Przy liveboxie mam stary komputer  i podłączony jest kablem i tam mam na speed test  320/50Mb/s. Drugi komputer mam 2 piętra wyżej i zasięg jest 2-3 kreski w windowsie i speed test pokazuje 20/15 Mb/s. Pokazałem technikowi moją sieciówkę to powiedział że to ona blokuje bo jeśli dobrze pamiętam ma ona ze 12 lat. Jaką karte sieciową kupić aby mieć dobry sygnał przy takiej odległości. Mam obecnie wewnętrzną na PCI. Troszkę jestem zacofany ze sprzętem i nie wiem co i jak. Mam taką płytę https://www.asrock.com/mb/Intel/B85 Pro4/ kartę sieciową mam na złącze takie jak na zdjęciu płyty 2 dolne sloty. Pierwsza karta w komputroniku co zobaczyłem ma inne złącze PCI. https://www.komputronik.pl/product/697516/asus-pce-ax3000.html Czy ta karta będzie pasować w to złącze na samej górze pomiędzy grafiką a procesorem? Napis obok jest PCI express 3.0

Czy ta co pokazałem będzie dobra do mojej płyty i będzie zasięg czy  wystarczy zewnętrzna karta na USB?

Gość
komentarz
komentarz
Godzinę temu, zenekk napisał:

Jaką karte sieciową kupić aby mieć dobry sygnał przy takiej odległości.

odpowiedź masz tu:

 

zenekk
komentarz
komentarz

Trochę informacji jest ale brak konkretnej odpowiedzi ;/

ThreeG
komentarz
komentarz

Karta sieciowa którą podlinkowałeś jest na złącze PCIe x1, i będzie pasować jak najbardziej. Sumaryczny transfer to 3Gb/s, a realnie według specyfikacji 574Mb/s na 2.4Ghz i 2.4Gb/s na 5Ghz więc spokojnie wystarczy, nawet gdybyś w przyszłości przyśpieszał łącze. Dodatkowo ma wbudowane Bluetooth, więc jeśli masz coś na bluetooth to dodatkowy atut. A czy warto zamiast tego wybrać coś na USB? Generalnie tak, ale koniecznie z dobrą anteną. Poza tym stabilność na PCIe i USB z tego co zauważyłem u siebie jest identycza. Aktualnie sam używam TP-Link T3U Plus i mogę polecić, dla Twojego internetu wystarczy :)

  • Dobra wypowiedź 1
zenekk
komentarz
komentarz

Trochę mi namieszało to wielkość PCI. Jest generacja 1,2,3,4 i również x1,4,8,16 

PCIex1 to chodzi o wielkość a ten napis co mam x3 to chodzi pewnie o generacje?

ThreeG
komentarz
komentarz

Generacje w PCIe są oznaczane liczbą np. 2.0, 3.0, 4.0 itd, natomiast x1, 4, 8, 16 to ilość linii złącza, a zazwyczaj możesz je rozróżnić właśnie przez długość złącza. Generalnie jest to mnożnik przepustowości. 

zenekk
komentarz
komentarz

Hmm podłączyłem nową kartę, zainstalowałem sterowniki i teraz mam 60/60 :D

Zasięg max kresek w windowsie. Dziwna sprawa, dalej będę walczyć w niedzialę. 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 17.05.2022 o 21:28, ThreeG napisał:

a realnie według specyfikacji 574Mb/s na 2.4Ghz

?????????????? W H A T ????????????????????

Może najpierw trochę fizyki, matematyki i wiedzy.  Z tych 3 reczy na 2.4GHz wychodzi że max przepustowość to 300Mb/s a więc w jedną stronę 150Mb/s... Wyższego standardu nie ma na 2.4GHz więc nie uzyskasz więcej niż 150Mb/s.

 

23 godziny temu, zenekk napisał:

i teraz mam 60/60 :D

bo pewnie jesteś do 2.4GHz podłączony.. Albo za ścianą na 5GHz.

 

Jakbyś przeczytał to co zlinkowałem to byś wiedział że będzie Ci BARDZO ciężko przy takich warunkach jakie opisałeś cokolwiek sensownego uzyskać po wifi, bez normalnych sprzętów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.