x-kom hosting

Najlpeszy bezpłatny lub płatny program antywirusowy?

Bigmummy
utworzono
utworzono

Witam

 

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy bezpłatny lub płatny program antywirusowy? W tej chwili mam zainstalowanego bezpłatnego Avasta i zastanawiam się czy jest to dobry program, ponieważ opinie są różne  (myślę również nad zakupem jego pełnej wersji). Ciągle mi pokazuje, że mam następującą liczbę (...) problemów z wydajnością, które mogę rozwiązać z pomocą płatnej wersji. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Malwarebytes antimalware + antyvir z windowsa i zdrowy rozsądek.

 

Avast od kilku lat to szmelc

  • Dobra wypowiedź 1
Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Avast Free do odinstalowania. Lepiej z bezpłatnych zastosować Windows Defender lub Bitdefender Free.

Z płatnych masz zdecydowanie szczery wachlarz wyboru, np. Emsisoft, Sophos, czy nawet polski Arcabit/MKS_VIR.
Każdy producent oferuje wersje trial, więc przed zakupem przetestuj wybrane rozwiązanie. ;)

Na pewno niezależnie od wybranego rozwiązania warto uzbroić się w dodatkowe skanery, np. MBAM/RogueKiller/EEK do okresowego skanowania.

Pamiętaj także o odpowiednim zabezpieczeniu przeglądarki (np. poradnik do Chrome/Firefox) - tj. odpowiednie filtry do uBlock Origin.
 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.