x-kom hosting

blokowanie programu w systemie win10

dzali0
utworzono
utworzono

Witam

Mam pytanie odnośnie tego w jaki sposób zablokować program (dokładnie chodzi mi o TeamViewer ) w systemie Win10. Chodzi mi o taką sytuację że po uruchomieniu komputera uruchamia się automatycznie program team viewer i użytkownik nie może tego programu ani wyłączyć ani odinstalować ani w żaden inny sposób go kontrolować. Czy jest taka możliwość bez instalacji jakiegoś dodatkowego oprogramowania? Chcę mieć podgląd na komputer dziecka ale dzieciątko mi samo wyłącza teamviewera po połaczeniu z mojego kompa. Obydwa komputery działają w jednej sieci

Anawa
komentarz
komentarz

W ustawieniach Team Viewera nie można ustawić, aby program był "niewidoczny"?

eryk93
komentarz
komentarz

Wystarczy zrobić tak

 

 

 

s2.png

Odznaczasz to co w czerwonym i klikasz Ok, restart PC i powinno być ok

  • Dziękuję 1
dzali0
komentarz
komentarz

Nie dokładnie o taki efekt mi chodzi. miałoby to wyglądać tak: dziecko uruchamia komputer, automatycznie z systemem startuje Team viewer (chcę żeby córka wiedziała że jest ten program i w każdej chwili mogę podejrzeć co robi na kompie) i teraz to na czym mi zależy - bedzie chciała wyłączyć lub włączyć  program - blokada (np na hasło), będzię chciała odinstalować program - blokada, będzie chciała usunąć program z automatycznego uruchamiania wraz ze startem sytemu - blokada. Bardziej na takich ograniczeniach z korzystania z tema viewera by mi zależało. Komputery działają w tej samej sieci, komputer córki ma założone hasło do logowania przy uruchamianiu systemu. Czy takie ograniczenia co do jednego konkretnego programu są możliwe do ogarnięcia?

eryk93
komentarz
komentarz

TeamViewer służy głównie do zdalnego zarządzania urządzeniem, natomiast chcąc zabezpieczyć program przed usunięciem, musisz zmienić uprawnienia użytkownika, mniej więcej w taki sposób: 

 

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz zabezpieczyć, i otwórz Właściwości

  2. Otwórz zakładkę Bezpieczeństwo i wybierz Zaawansowane

  3. kliknij opcję wyłącz dziedziczenie

  4. Kliknij użytkownika, któremu chcesz odmówić dostępu do pliku, i przejdź do Edytuj

  5. Z menu rozwijanego Typ: wybierz opcję Odmów i kliknij przycisk OK

 

Żródło

Można też skorzystać z programów do tego przeznaczonych, ale bezpieczniejszy wydaje mi się taki sposób, aczkolwiek co do zabezpieczenie programu przez wyłączeniem jego startu wraz z systemem, to nie wiem aktualnie czy jest taka możliwość  

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.