x-kom hosting

Bios piszczy po zmianie RAMu

Weberthe1
utworzono
utworzono

Witam. 

Zmieniłem pamięć ram w leciwym komputerze ( win 7 Ultimate) z 2 x 2GB kingston hyper blu DDR3 1333MHz na 2 x 4GB Viper Patriot DDR3 1600 MHz.

Wpiąłem w te same niebieskie sloty. Mój sprzęt: płyta: GA-870A-usb3, procesor: AMD Phenom(tm) II X4 965  3.40 GHz

 

Po umieszczeniu nowych kości, kiedy uruchamiam komputer słychać długi pisk i wyświetla się taki komunikat:

 

image.thumb.jpeg.2ec5614f7690e0d656630081a016cefd.jpeg

 

Ustawiłem w Biosie taktowanie pamęci z 1333MHz na auto i zmieniło mi na 1600MHz

Windows się uruchamia, ale nawet po tej zmianie po każdym włączeniu piszczy i wyświetla się ta sama wiadomość.

Jak to naprawić?

Wychodzi też na to, że system nie widzi więcej pamięci jak 4 GB?

"Całkowity rozmiar pamięci fizycznej: 8190 MB

Dostępna pamięć fizyczna: 4168 MB"

Niebieska
komentarz
komentarz

Musisz chyba zaktualizować BIOS.

  • Dobra wypowiedź 1
Weberthe1
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Niebieska napisał:

Musisz chyba zaktualizować BIOS

Tego się obawiam. Znając moją rękę do komputerów, to jeszcze bardziej wszystko zepsuję. :niepewny:

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz iść z płytą główną do serwisu i Ci zaktualizują BIOS bez problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
sabaru
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 13.05.2022 o 20:45, Niebieska napisał:

Możesz iść z płytą główną do serwisu i Ci zaktualizują BIOS bez problemów.

I zabuli ze 100zł. Sam się kiedyś bałem aktualizacji biosu. Ale poczytałem, obejrzałem kilka poradników jak to robić i zrobiłem bez problemu. Najważniejsze to pamiętać żeby dobrać odpowiednią wersje biosu do swojej płyty głównej. No i żeby prądu nie brakło podczas instalowania nowego biosu bo może być później przypał później.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.