x-kom hosting

Wiatrak od procesora gaśnie

KPelczar
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z wiatrakiem od procesora. Chodzi o to, że po jakimś czasie od włączenia komputera wiatrak gaśnie i już się nie włącza. Procesor tak się nagrzewa, że komputer gaśnie. Niedawno czyściłem radiator i wiatrak, wię c to nie wina brudu.

Poradźcie coś :)

Pozdrawiam

Sonido
komentarz
komentarz

Może traci napięcie na styku pinowym. Sprawdź czy dobrze jest dociśniety i spróbuj wetknąć do innego portu np. jakąś przejściówka.

KPelczar
komentarz
komentarz

Dociśnięty jest dobrze, sprawdzałem kilka razy. Innych portów, w które mógłbym wetknąć wiatrak nie widzę.

Wygląda mi to tak, jakby gasnął zwyczajnie, przy małym uzyciu, a potem nie zaczaił, że musi się włączyć. A możliwy jest jakiś błąd ze strony oprogramowania, czy jedynym ratunkiem jes serwis?

dar55
komentarz
komentarz

jak masz AMD wyłąćz COOL & Quiet wbiosie

KPelczar
komentarz
komentarz

Mam AMD, ale nigdzie w Biosie nie widzę funkcji wyłączenia Cool&Quiet. Przypuszczam, że moja płyta główna tego nie obsługuje.

Chyba jutro pójdę z tym do serwisu. A jak myślicie, czy sama zmiana wiatraczka pomoże?

dar55
komentarz
komentarz

podaj model płyty

KPelczar
komentarz
komentarz

Asus A7V8X-X

dar55
komentarz
komentarz

czy sama zmiana wiatraczka pomoże?
niewielko koszt mozesz spróbowac , pod warunkiem że wiatrak ci się zacina ze starości :D , lub go posmaruj (łozyska) oliwką techniczną
KPelczar
komentarz
komentarz

Zgasiłem internet i wiatraczek działał 3 godziny do czasu aż włączyłem internet z powrotem. Czyli pewnie wychodzi na to, że wirus. No ale mimo wszystko dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.