x-kom hosting

Błąd przy łączeniu z serwerem

Szyszqu
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam ponownie

Tym razem mój błąd wygląda następująco: Na wstępie trzeba zaznaczyć, że komputer, który normalnie używam ma Windowsa. Hostuję serwer OpenMediaVault, mogę się z nim łączyć z telefonu, z systemu Linux, i z Windowsa na laptopie kolegi, jednak nie mogę się z nim połączyć ze swojego komputera z Windowsem. Serwer jest normalnie wykrywany, pokazuje poprawną nazwę, ale przy próbie połączenia z eksploratora w zakładce sieć, jest błąd, że nie można połączyć i żeby sprawdzić nazwę itd. a jak próbuję połączyć się wpisując adres serwera z polecenia uruchom, to pokazuje się, że nie można otworzyć zasobu, ponieważ organizacja serwera ma zasadę odrzucania nieuwierzytelnionych gości (na razie komputer jest wyłączony, więc cytuję co tam było z głowy), mimo, że w ustawieniach serwera ustawione jest łączenie się tylko jako gość. Na laptopie kolegi to po prostu działa, klikam w serwer i mam pliki, a na moim Windowsie wszystko się komplikuje, może to być przez jakieś ustawienia mojego Windowsa, bo to NA PEWNO nie jest błąd konfiguracji serwera (bo przecież udało mi się połączyć z lapka kolegi a nawet wirtualnej maszyny z Windowsem, hostowanej na moim komputerze).

 

Warto zaznaczyć, że ten serwer OMV hostowany jest z wirtualnej maszyny na moim kompie z Windowsem, i po prostu jest przydzielony wirtualny dysk na system OMV i drugi wirtualny dysk na storage. Nie sądzę, że to jest problemem. I tak to powinno się to łączyć bo w końcu to nawet zadziałało z FIZYCZNYM laptopem kolegi, FIZYCZNYMI telefonami i z wirtualną maszyną z Win hostowaną z mojego kompa z Win.

 

Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem dodać, wydaje mi się, że raczej nie znajdę odpowiedzi na mój problem, bo jest on nietypowy, długi i skomplikowany ale i tak proszę o pomoc.

 

 

 

Edytowane przez Szyszqu
  • 4 miesiące później...

maciej1993
komentarz
komentarz

I powiedzieć Jak wygląda konfiguracja?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Szyszqu
komentarz
komentarz

Już dawno zapomniałem o problemie ale obstawiam, że to przez to, że próbowałem się połączyć ze złym adresem ip bo tam jeszcze był osobny gateway dla wirtualnej karty sieciowej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.