x-kom hosting

Windows 10 świeży system zajmuje dużo miejsca.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ThreeG ,
I3obaS
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

 

Otóż mam takie szybkie pytanie wymieniłem dysk SSD 128gb na Hdd 1 TB w laptopie zależy mi na miejscu a 128 mało trochę. Tylko teraz trochę głośniej.

Ale o co chciałem zapytać czy czysty system z podstawowymi aktualizacjami i sterownikami (dźwięk, grafika) itp powinien zajmować 56 GB ? mam dysk C 225GB z czego po czystej instalacji i aktualizacji jest  167gb wolnych nie wiem czy tyle powinien ważyć czysty system Win 10 Pro ? 

 

Zrobilem skan windirstat ale nic ciekawego tam nie podaje. 

 

Tu skan :

1cc117a9bce53922(1)(1).png

 

A tu specyfikacja systemu mam:

da5fab55a5285b89gen(1).png

 

Czy tak powinno być bo jeśli tak to ok niech tak będzie ale myślałem ze czysty system zajmie max 35GB a tu prawie 60GB nic nie instalowałem oprócz aktualizacji z windows update nic wiecej.

 

slivero
komentarz
komentarz
41 minut temu, I3obaS napisał:

Tylko teraz trochę głośniej.

Niestety kultura pracy dysku HDD jest znacznie gorsza niż SSD. 

Odnośnie zajmowanego miejsca na dysku przez system operacyjny. To normalna waga. Nie rozwlekają tematu to nie jest „czysta” waga systemu samego w sobie ale też współpracujących z nim usług.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Pobierz program TreeSize Free - będziesz mógł wtedy zobaczyć, które foldery z plikami zajmują najwięcej miejsca.

I3obaS
komentarz
komentarz

Aha chodzi mi głównie o to czy tak powinno być czy cos z Windowsem nie tak albo ja cos zepsułem. Bo na SSD tez mam win 10 Pro 128gb i zajmuje on jakos wlaśnie 30-40GB max a tam jest ta nowsza wersja 21H2 czy jakoś tak.

  • Rekomendowana odpowiedź
ThreeG
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Anawa napisał:

Pobierz program TreeSize Free - będziesz mógł wtedy zobaczyć, które foldery z plikami zajmują najwięcej miejsca.

Używany przez autora WinDirStat też pokazuje foldery. 60gb to trochę za dużo jak na czysty system, powinno być właśnie w okolicach 30-40.

@I3obaS rozwiń w programie drzewko folderów i zobacz co tam siedzi. Patrząc na same prostokąciki wnioskuję że masz na dysku folder windows.old - starą instalację systemu.

Prawdopodobnie będzie opcja usunięcia tego w: Ustawienia -> System -> Pamięć

  • Dobra wypowiedź 1
I3obaS
komentarz
komentarz

To nie trzeba na nowo systemu stawiać? 

Wystarczy że usunę ta stara wersje Windows.old

ThreeG
komentarz
komentarz

Dokładnie tak, aczkolwiek z usuwaniem tego typu folderów bywa różnie... mimo że jesteś admininistratorem, to Windows twierdzi inaczej :lol2:

I3obaS
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok poszło dzięki wielkie za pomoc. Teraz jest 35.2GB to chyba normalny rozmiar z aktualizacjami itp 

 

Można zamknąć. 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.