x-kom hosting

Specyficzna specyfikacja komputera

MateuszPiskorsky
utworzono
utworzono

Hej witajcie!

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem starym wyjadaczem jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, i mając pobieżną wiedzę na temat specyfikacji i wymagań gier zastanawiam się ile mocy drzemie w niniejszym zestawie, stworzonym typowo do biura, jednak sporadycznie używanym do gier:

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz, 3301 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4
Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM) 16,0 GB
Dysk: 230 GB SSD ATA SAMSUNG CM87 SCSI Disk Device
Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4600
 

"Nowsze" gry jak Assassin's Creed Rogue chodzą na nim w najwyższych detalach (sprawdzałem). Natomiast zwyczajnego retro-Obliviona Bethesdy nie da się nawet odpalić z widoczną grafiką.
Możecie mi wyjaśnić na czym polega mankament tej jednostki?
Używam go do starszych gier (które działają tak jak opisuję wyżej), natomiast chciałbym tworzyć na nim docelowo graficzne projekty z zakresu grafiki 2D (Photoshop, Illustrator).

Może też spytam: czego unikać przy użytkowaniu takiego sprzętu?
 

Melchior2137
komentarz
komentarz
25 minut temu, MateuszPiskorsky napisał:

Możecie mi wyjaśnić na czym polega mankament tej jednostki?

Na niczym. Niektóre starsze gry nie działają na nowym sprzęcie albo mają z nim problem. Tu akurat myślę że problemem jest zintegrowana karta graficzna. Nie dlatego że jest za słaba, a dlatego że gra jest wybredna. Miałem ten sam problem tyle że z pierwszym wiedźminem. Na integrze intela za nic nie chciał się uruchomić, ale już na karcie Nvidii nie było problemu. 

Mi akurat oblivion działa bez problemu więc stawiam że gra ma jakiś problem z tą intelowską grafiką.

 

Zależy też skąd masz grę. Jeżeli oryginał na płycie to też może nie działać "bo nie", za to wersje ze steama z reguły działają ale są po prostu gorsze. 
Spróbuj uruchomić grę w zgodności z win 7 czy xp może pomoże.

30 minut temu, MateuszPiskorsky napisał:

Może też spytam: czego unikać przy użytkowaniu takiego sprzętu?

W jakim sensie? Komputer to komputer. Dopóki nie oblejesz go wodą czy coś się nie spali będzie działał.

  • Super 1
MateuszPiskorsky
komentarz
komentarz (edytowane)

@Melchior2137
Dzięki za prędką i rzetelną odpowiedź.

Właściwie to w ciemno spytałem, czy to dobrze, że majstruję przy stricte biurowym sprzęcie z grami. Naprawdę nie znam się na tym aż tak, by w temacie cokolwiek stwierdzić.
Z kartą rozumiem, to zwykły HD Intela, który może być traktowany przez starsze gry w ten sposób.

Z wersjami gier głównie steamowe/cyfrowe wersje użytkuję. Steamowy Skyrim chodził znów dobrze na średnio/wysokich detalach (tutaj za dużo go nie sprawdzałem) i karta jakoś dawała radę.
Prawdopodobnie jest tak jak mówisz.

  • 2 tygodnie później...
sabaru
komentarz
komentarz

Może być też tak że tak jak nowe windowsy nie potrafią obsługiwać starych gier ze względu na brak odpowiedniego oprogramowania tak integry mogą nie lubić starych gier z tego samego powodu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.