x-kom hosting

Komp nie wykrywa RAMu G.Skill

Mishy
utworzono
utworzono

Witam,

Temat niewykrywalnych kości RAM jest pewnie powszechny, ale niestety i ja muszę zaczerpnąć pomocy.

Otóż złożyłem nowego kompa z głównym przeznaczeniem do gier, pracy, projektowania, etc.

Postanowiłem kupić kostki G.Skill Trident Z Neo 2x16 GB 3200 MHz i komp ich nie chwyta, po ich umieszczeniu w slotach, podłączeniu zasilania i włączeniu blaszaka następuje reset kompa 2 razy, po drugim resecie komp "chodzi" ale nie ma obrazu na monitorze, zapalona jest tylko dioda na płycie VGA. Dodam jeszcze, że przy starych kościach HyperX 2x8 GB 2666 MHz nic takiego się nie dzieje, komp działa sprawnie, aczkolwiek po kilku minutach wywala do pulpitu po włączeniu gierki.

Przed zakupem sprawdziłem kompatybilność z moją płytą główną (cała specyfikacja poniżej) i niby powinny działać.

 

Cała specyfikacja:

CPU - Intel Core i5-11600K

GPU – NVIDIA RTX 2070 Super

MOBO – Gigabyte Z590 Vision G (BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji F7b)

Zasilacz - ATX GIGABYTE 1000 W, 80+ Gold

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Przy 1 w komputerze kości jest wszystko w porządku?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.