x-kom hosting

Mikroprzycięcia dźwięku

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ThreeG ,
ThreeG
utworzono
utworzono

Cześć,

Mam nietypowy problem z wbudowaną kartą dźwiękową, jednak nie wiem czy to uszkodzenie fizyczne, czy da się to rozwiązać w jakiś inny np. software'owy sposób. 

Problem wygląda następująco: w losowych momentach podczas odtwarzania filmów/piosenek na youtube zdarzają się przycięcia dźwięku trwające ułamek sekundy. 
Ich interwał jest bardzo losowy, bo czasem mogą wystąpić np. 3 przycięcia w ciągu minuty, a czasem pół godziny jest spokój, i zauważyłem to tylko na playerach youtube i youtube music. 
Na innych playerach czy to internetowych czy lokalnie ten problem nie występuje. Jeśli chodzi o config to:
mobo: Gigabyte B85M-D3H
cpu: i5 4570
psu: Be Quiet Pure Power L8 400w
ram: Crucial 16GB

dysk: Crucial mx500 500gb
OS: Windows 10 64bit

Dodam jeszcze, że sterowniki aktualne, inne przeglądarki też były testowane i sprawdzałem też przez Hiren's Boota - wszędzie sytuacja wygląda identycznie.

Gdyby to występowało ogólnie w systemie to pomyślałbym, że faktycznie dźwiękówka jest walnięta, ale problem objawia się tylko na tych konkretnych playerach.

Z drugiej strony wcześniej cały zestaw działał z płytą MSI B85M E45 i żadnych problemów z dźwiękiem nie było.
Ktoś ma jakiś pomysł?

  • Rekomendowana odpowiedź
ThreeG
komentarz
komentarz

Udało się rozwiązać problem. Trafiłem na program LatencyMon który nieco mnie nakierował co mogło powodować problemy z dźwiękiem. Okazało się, że winna była karta WiFi na USB 3.0 która sprawiała problemy gdy brakowało sterowników do USB 3.0 płyty głównej (sprawdzałem kartę na USB 2.0 i tam już problemów nie było). Zatem dociągnąłem sterowniki USB 3.0 i problem zniknął :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.