x-kom hosting

Potrzebna pomoc Ramy

falkor91
utworzono
utworzono

obecnie w komputerze mam ramy takie :

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-hyperx-fury-8gb-2400mhz-ddr4-cl15-dimm-kit-of-2-black

kupiłem teraz takie

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/ddr4-16gb-2x8gb-ripjawsv-2400mhz-cl15-xmp2-red

 

czy będę mógł je polaczyc zeby miec 20 gb ? nie 24 poniewaz jeden slot przy procesorze mi nie dziala wsadze 2 x 8gb i dozuce stara kosc 4gb co mi da 20 gb ? czy to sie moze udac ? i kolejne pytanie stare pamieci maja udimm a te co kupilem dzisiaj maja diim czy one moga sie laczyc ? jedni mowia ze tak inni ze nie ? prosze o rade , plyta glowna jaka posiadam to msi b250 pro vdh

może pomożesz ?

@Niebieska

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja bym nie dorzucała tej starej kości bo z nią stracisz korzyści z pracy RAMu w dualu. Sprawdź na stronie producenta płyty głównej czy nowe są na liście kompatybilnych pamięci .

  • Dobra wypowiedź 1
falkor91
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska tak są te nowe  na liscie  , dziękuję za pomoc :) a przy okazji nie wiesz co może być przyczyną tego że slot mi nie działa zaraz przy procesorze, ? czytalem kiedys ze moze byc to sprawka przygietego pina przez cooler ktory mam zamontowany jest troche ciezki ? czy to moze cos w ustawieniach biosu jak uwazasz? bo takto bym posadzil 2 x 8 i 2 x 4 w 4 slotach i bylby ten dual :D  a i pytanie czemu w programie cpu z pisze ze dziala mi w dual channel , skoro mam 3x 4 gb wsadzone ? mówiłaś że trace dual ale w pogramie komputerowym wyswietla sie co innego czemu tak jest?

Bez tytułu.png

Edytowane przez falkor91
Niebieska
komentarz
komentarz

A podaj specyfikację swojego kompa.

falkor91
komentarz
komentarz

@Niebieska a@Niebieska tak są te nowe  na liscie  , dziękuję za pomoc :) a przy okazji nie wiesz co może być przyczyną tego że slot mi nie działa zaraz przy procesorze, ? czytalem kiedys ze moze byc to sprawka przygietego pina przez cooler ktory mam zamontowany jest troche ciezki ? czy to moze cos w ustawieniach biosu jak uwazasz? bo takto bym posadzil 2 x 8 i 2 x 4 w 4 slotach i bylby ten dual :D 

 

juz podaje i5 7500 gtx 1060 6 gb obecnie 12 gb ram 3x 4gb 2400 mhz firmy hyper x plytka msib250 pro vdh

Niebieska
komentarz
komentarz

Zdejmij chłodzenie, wyjmij procesor i zobacz czy PINy na sockecie są proste. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.