x-kom hosting

Dobór pamięci DDR3

Radek97
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć Wszystkim,

 

Jestem posiadaczem kilkuletniego komputera z płytą główną AsRock z97 Pro4 Dane techniczne płyty i pamięci RAM Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL9 w 2x4 GB.

 

Niestety, pamięć jest UDIMM, więc nie mogę zastosować DIMM (chciałbym dokupić 2 kolejne kości 4 GB), a te, które mam od nowości już są niedostępne. Dodatkowo nie mam za dużo miejsca w obudowie i RAM musi być najlepiej wielkości takiej, jakiej jest w wersji surowej (bez fikuśnych radiatorów). Jedyne, co znalazłem i moim zdaniem by pasowało, to są jakieś krzaki Pamięć Team Group Elite, DDR3, 4 GB, 1333MHz, CL9. Chciałbym więc zapytać, czy jest sens takie kupować? Czy szukać 1600 (wiadomo, innego producenta, bo tego już na pewno nie kupię). Za dużego pola manewru nie mam. 

 

- 4 x DDR3/DDR3L DIMM Slots
- Supports DDR3/DDR3L 3100+(OC)/2933(OC)/2800(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

 

Dzięki z góry za odpowiedź!

 

Dorzucam jeszcze zdjęcie, jak wygląda ilość miejsca. Generalnie chyba jedyną przeszkodą jest ta sprężynka trzymająca wentylator, bo wystaje. https://zapodaj.net/60335ca7b09f6.jpg.html

 

Ewentualnie może mógłbym zastosować pamięć z większym opóźnieniem. Będzie to chodziło dobrze?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.