x-kom hosting

System zapomina i ciągle prosi o wybór programu do otwarcia obrazka

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Domek ,
Domek
utworzono
utworzono (edytowane)

Od pewnego czasu gdy kliknę jakikolwiek obrazek jpg, bmp oraz gif (jedynie png działa dobrze) wyskakuje okienko z napisem "jak chcesz otworzyć ten plik" i cokolwiek zaznaczę, to system to zapomni. Owszem wybierając np. przeglądarkę systemową czy irfanview obrazek otworzy w tym co wybrałem, ale przy kolejnym otwarciu okienko wyboru powróci :( 

Anawa
komentarz
komentarz

Oprócz wybrania programu do otworzenia, musisz także zaznaczyć, że chcesz używać tego programu jako domyślnego do otwierania np. obrazków? Czy tak robisz?

  • 3 tygodnie później...
Domek
komentarz
komentarz

Tak nic to nie DAJE. ja jestem doświadczonym użytkownikiem. 

ero123
komentarz
komentarz

W ustawieniach windowsa, w aplikacjach domyslnych masz wybrany program?

  • 5 tygodni później...
Domek
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak mam wybraną inflanview 64 portable. To używam. I dotąd zawsze było ok. Ta przeglądarka ma ważne dla mnie opcje m.in. możliwość poprzez skrót  przenoszenia plików do określonych wielu katalogów. 

Anawa
komentarz
komentarz

Zobacz moją ostatnią odpowiedź w tym temacie:

https://www.forumpc.pl/topic/515001-plik-pptx-otwiera-się-w-notatniku/


Temat też dotyczy problemu z otwieraniem plików (zresztą sporo ludzi ma z tym problem w Windows 11).

Gawel
komentarz
komentarz

@Domek Program portable jest na dysku wewnętrznym czy zewnętrznym. Sam program nie ma w ustawieniach skojarzenia obsługiwanych plików ?

  • 2 tygodnie później...
Domek
komentarz
komentarz (edytowane)

Wewnętrznym wcześniej pamiętał.  

Anawa
komentarz
komentarz

@Domek  Czy sprawdzałeś rozwiązanie z tamtego tematu, który podlinkowałem?

  • Rekomendowana odpowiedź
Domek
komentarz
komentarz

Samo się naprawiło temat zamknięty

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.