x-kom hosting

Print Server a urządzenie wielofunkcyjne na Windows Server 2016

koniu1337
utworzono
utworzono

Wtam, mam do Was pytanie, próbuje na Windows Server 2016 zrobić print server. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie dodaje urządzenia wielofunkcyjnego, które ma skaner. A mianowicie, drukarka się zainstaluje po porcie WSD ( dodam, że teraz te drukarki są normalnie podłączone do sieci i każdy ma do nich dostęp). Próbowałem coś kombinować ze Scan Server ale jakieś certyfikaty tam, nie mam żadnych certyfikatów CA... stąd moje pytanie czy jest jakaś możliwość, żeby zrobić serwer wydruku, aby też obsługiwał w pełni te skanery czy za każdym razem jak dodam urządzenie wielofunkcyjne użytkownikowi, które mam na serwerze to nie będzie możliwości skanowania ?! Przecież to bez sensu. Z góry dzięki za poświęcenie czasu i liczę na waszą pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.