x-kom hosting

Zmienne IP w ogóle się nie zmienia - Inea

Emilia227
utworzono
utworzono

Witam. Jakiś czas temu wykupiłam w Inei subskrypcję usługi "zmienne IP publiczne", ale adres zmienił się tylko jeden raz, zaraz po jej wykupieniu, a od tamtego czasu pozostaje taki sam...

 

Konsultowałam się w tej sprawie z ich działem technicznym. Jeden pan zasugerował, by odłączyć modem od prądu na dziesięć minut przed północą. Spróbowałam i nic. Następny pan poradził wyłączyć modem na całą noc. Niestety też nic, adres wciąż ten sam... W końcu jakaś pani poradziła, że mam wyłączyć na 24 godziny i to już na pewno załatwi sprawę. Z tym, że ja używam tego internetu i nie mogę od tak wyłączyć go na cały dzień...

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Anawa
komentarz
komentarz

Skoro IP się nigdy jeszcze nie zmieniło to złóż reklamację (przez formularz na stronie, telefonicznie, w oddziale albo listownie) i zażądaj zwrotu środków za czas, gdy opłaty były pobierana, a usługa nie działała i zażądaj sprawdzenia/aktywowania usługi, tak aby wszystko działało już prawidłowo. Mają 30 dni na rozpatrzenie reklamacji - https://www.inea.pl/obsluga-klienta/kontakt (informacje znajdują się na dole strony - "jak wygląda złożenie reklamacji w Inea?"

Emilia227
komentarz
komentarz

@Anawa Właśnie wysłałam zgłoszenie, ale nie sądzę, by wiele to dało. Pan z obsługi technicznej dał mi do zrozumienia, że usługa działała poprawnie, a nigdzie nie jest napisane, co jaki czas adres powinien się zmieniać...

Anawa
komentarz
komentarz

Musiałabyś sprawdzić, czy w umowie, którą podpisywałaś z INEA jest coś wspomniane o usłudze zmienne IP. Na jednej stronie poniżej przeczytałem, że ktoś uzyskał takie same informacje jak Ty (odnośnie zrestartowania routera na 24 godziny), natomiast na drugie stronie ktoś napisał, że według zapewnień przedstawicieli INEA adres IP zmienia się raz na 6 miesięcy... :huh:

 

https://forum.dobreprogramy.pl/t/czy-ip-zewnetrzne-sie-zmienia/649854

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3826808.html#19596043

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Konkretne informacje :piwko:

Thank U GIF by The Good Type Co

Emilia227
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj

Ty po swojej stronie nie jesteś w stanie w żaden sposób wymusić zmiany adresu, oprócz tych czynności które robiłeś (+odłączyć urządzenie na >24h). 

Hmm, a oni po swojej stronie mogą coś zrobić? Bo pan z obsługi technicznej stwierdził, że to niewykonalne.

 

Cytuj

ps. a w ogóle otrzymaleś publika na modem a nie na kompa??? 

Tak. Domyślnie adres jest w Inei stateczny i żeby to zmienić trzeba zamówić specjalną usługę "Zmiennego IP publicznego", kosztującą pięć złotych miesięcznie.

 

Cytuj

według zapewnień przedstawicieli INEA adres IP zmienia się raz na 6 miesięcy... :huh:

To chyba mam pecha, bo 6 miesięcy minęło w marcu... :pff:

 

I w sumie mam jeszcze jedno, zapewne głupie pytanie: czy nie mogłabym po prostu zrezygnować z subskrypcji tej usługi, zamówić ją ponownie... i w ten sposób dostać nowy adres? Czy to tak nie działa? x)

gavron7
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Emilia227 napisał:

Hmm, a oni po swojej stronie mogą coś zrobić? Bo pan z obsługi technicznej stwierdził, że to niewykonalne.

mogą ale po co? nikomu nie będzie się chciało i nie ma nikt potrzeby takiej

 

3 godziny temu, Emilia227 napisał:

Tak. Domyślnie adres jest w Inei stateczny i żeby to zmienić trzeba zamówić specjalną usługę "Zmiennego IP publicznego", kosztującą pięć złotych miesięcznie.

 

nie qmasz :)

1. wejdz na stronę twojeip.wp.pl z kompa (po kablu) i po wifi np. z telefonu  i powiedz czy obia te adresy pokazane na stronie są takie same.

2. jaki masz początek adresu z pkt 1? chodzi mi o pierwszą część

 

 

3 godziny temu, Emilia227 napisał:
Cytuj

według zapewnień przedstawicieli INEA adres IP zmienia się raz na 6 miesięcy... :huh:

 

jestem pewny na 99% że ściema, jak dasz odpowiedź na poprzednie pytanie to powiem Ci jak sprawdzić kiedy ewentualnie będzie nowy adres

 

3 godziny temu, Emilia227 napisał:

I w sumie mam jeszcze jedno, zapewne głupie pytanie: czy nie mogłabym po prostu zrezygnować z subskrypcji tej usługi, zamówić ją ponownie... i w ten sposób dostać nowy adres? Czy to tak nie działa? x)

przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem to co opisałem JAK działa serwer DHCP - to nic nie da.

 

 

Emilia227
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gavron7 napisał:

1. wejdz na stronę twojeip.wp.pl z kompa (po kablu) i po wifi np. z telefonu  i powiedz czy obia te adresy pokazane na stronie są takie same.

Tak, oba są dokładnie takie same.

Godzinę temu, gavron7 napisał:

2. jaki masz początek adresu z pkt 1? chodzi mi o pierwszą część

109

gavron7
komentarz
komentarz

Czyli modem jest skonfigurowany jako router, w takim razie NIC sam nie zrobisz.

A operator też nic nie zrobi (tzn na infolinii nie mają możliwości takich), a technicy nie zrobią bo po co niby mieliby to robić?

 

Emilia227
komentarz
komentarz

@gavron7 Czyli ta usługa to mniej więcej takie 5 złotych miesięcznie za nic? :(

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz że dochodzisz do paranoi i błędnego koła z uwagi na brak wiedzy w temacie?

Może zacznijmy od początku. Po co Ci jest publiczny adres tak naprawdę (bo sądzę, że masz go niepotrzebnie mało tego nawet nie wiesz czym grozi publiczny adres).

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

@Emilia227 Musiałabyś, zgodnie z sugestią, wyłączyć router na 24 godziny (możesz np. korzystać w tym czasie z internetu mobilnego z telefonu). Pytanie właśnie, czy w ogóle potrzebujesz tej usługi.

  • 1 miesiąc później...
maciej1993
komentarz
komentarz

A po co ci w ogóle jest zmienne IP i zazwyczaj ludzie wykupują żebym wstał i pij żeby na przykład móc zdalnie zewnątrz na przykład na kamerę ip lub na przykład aerwer nas?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.