x-kom hosting

Jeśli nie Kaspersky to co?

Kapi
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć.

Sprawa wygląda następująco. Otóż mam wykupioną dwuletnią subskrypcję na Kaspersky Internet Security. Został mi jeszcze niecały rok. Z Kasperskyego generalnie korzystałem od zawsze. Pasował mi wygląd, możliwości, brak wpływu na działanie komputera, prostota obsługi. W marcu postanowiłem jednak zmienić antywirusa, bo co będę ruskim koniunkturę poprawiał. Wykupiłem Nortona, bo się naczytałem, jaki on super i w ogóle, przeinstalowałem na wszystkich urządzeniach, i ... takiego badziewia to ja nigdy nie widziałem. Ja już pomijam, że wygląd samego programu archaiczny, że ustawień koniecznych do przerobienia tyle, że chyba bym musiał być informatykiem, aby w ogóle to wszystko zrozumieć. Był też przewrażliwiony - blokował bezpieczne strony, na które w żaden sposób nie potrafiłem się dostać. Ale skandalem jest, że przez miesiąc zastanawiałem się, dlaczego co najmniej raz na godzinę komputer zrywa mi połączenie z internetem, a prędkość z dotychczasowych 17Mb spadła do 2Mb. Po miesiącu tych męczarni wściekłem się, odinstalowałem Nortona i na nowo zainstalowałem Kasperskyego. I wszystkie problemy od ręki ustąpiły. Myślałem, że tak zostawię, ale dzisiaj okazało się, że Kaspersky Polska kończy działalność w tym segmencie, a polskie sankcje powodują, że używanie Kasperskyego w Polsce może być co najmniej ryzykowne.

Po tym wstępie dwa pytania: dlaczego Norton jest taki beznadziejny i jaki antywirus jest na prawdę bezproblemowy, zaawansowany, wygląda nowocześnie i jest prosty w obsłudze. A przy okazji nie jest ruski.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

diasd122
komentarz
komentarz

ESET NOD32 Antivirus

azurave448
komentarz
komentarz

Od siebie polecam comodo antivirus. 

Jest to generalnie darmowy antywirus, ale też przeszedłem długą drogę od avir, kasperskich zanim znalazłem coś co jest po prostu dobrze (jak dla mnie) zbalansowane i nie blokuje też nadmiernie otwierania standardowych elementów w internecie. A na reklamy jako addon do przeglądarki - uBlock.

Bromidum
komentarz
komentarz

Osobiście używam polskiego mks_vir (submarka Arcabit) - silnik Bitdefendera + autorski.
Z bezpłatnych do ponownego użytku wrócił Bitdefender Free (podczas instalacji możliwy do wybrania j.polski)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.