x-kom hosting

Jaki wentylator najlepszy do obudowy komputera

diasd122
utworzono
utworzono (edytowane)

W związku z tym że mój procesor i7 7700 osiąga pod maksymalnym obciążeniem 100°C pomimo zmienionej pasty Arctic mx2.Chciałbym się dowiedzieć jaki wentylator byłby najlepszy bo aktualnie nie mam żadnego w obudowie i box pod procesor bo ten od intela więcej hałasuje niż chłodzi.

Myślałem nad takim wentylatorem https://allegro.pl/oferta/zephyr-wentylator-silentium-pc-spc017-120x120-mm-11409054350

Mogeto
komentarz
komentarz

Sprawdź czy masz poprawnie zainstalowane chłodzenie. Może kołek nie jest dociśnięty. Przy kołkach ustawiasz strzałki na zewnątrz i dociskasz. Gdy słychać kliknięcie, wtedy wiadomo, że kołek dobrze siedzi. Jeżeli brak efektów, to wymień chłodzenie, np na Spartana.

diasd122
komentarz
komentarz

Sprawdzałem i raczej wszystko było ok na płycie głównej z tyłu też sprawdzałem i były 4 wsadzone kołki

ero123
komentarz
komentarz

Jaka obudowa? Przydaloby sie kupic conajmnije 2 wentylatory zeby 1 wyciagal, a drugi wciagal powietrze

ero123
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta obudowa nie jest jakas przewiewna, wypadaloby kupic wentylator 1 na przod i 1 na tyl.

diasd122
komentarz
komentarz

A z tyłu jak podłączyć wentylator bo nie widze żadnego wejścia sysfan czy trzeba kupić rozgałęźnik?

ero123
komentarz
komentarz

Jaka plyta glowna?

diasd122
komentarz
komentarz

msi b150m

ero123
komentarz
komentarz

Plyta ma 2 zlacza sysfan, wiec bez problemu

diasd122
komentarz
komentarz

Zmieści się to chłodzenie?

Druga sprawa jest taka że wtyczka od wentylatora cpufan jest tak mocno wpięta że nie mogłem jej odpiąć aczkolwiek robiłem to z wyczuciem bo nie chciałem urwać złącza.

IMG_20220427_155301.thumb.jpg.d1950d7b0f105c9a5127a051abd49765.jpg

KillaHill
komentarz
komentarz

Tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.