x-kom hosting

Upgrade podzespołów.

Wiaderini
utworzono
utworzono

Jestem laikiem jeśli chodzi o skręcanie komputerów. Jakiś już czas temu dostałem składaka o podzespołach: i5 7600, 16 GB RAM osadzonych na Gigabyte B250M-DS3H-CF i grafiką GTX 980 od ZOTAC. Źle nie jest a wręcz przeciwnie - da się grać w najnowsze tytuły ale interesuje mnie jeszcze lepsza wydajność i tutaj pojawia się problem związany z moim brakiem wiedzy. Pierwsze co mi przyszło do głowy to wydaje mi się, że logicznie zakup nowej karty graficznej i myślałem o 3050 albo 3060 od Nvidii. Ale chwilę później zmartwiło mnie czy znowu procesor nie będzie bottleneckiem, z drugiej strony wydaje mi się że złego procesora nie mam i czy opłaca się go wymieniać za jakby nie było sporą kasę. Dlatego zawędrowałem tutaj i pytam was o pomoc. Proszę mnie też potraktować z przymrużeniem oka, ponieważ nie znam się zbyt dobrze na takich rzeczach a zależy mi na lepszych doświadczeniach z grania :)

KillaHill
komentarz
komentarz

4 rdzenie starej generacji mogą być tutaj problemem. 

 

Za 1400 zł zacząłbym od tego https://proline.pl/koszyk/277045d6

 

Sprzedasz później swój procesor, pamięci oraz płytę główną. 

 

Jeżeli chodzi o zmianę GPU, to najbardziej opłacalne wydają się teraz RX 6600 oraz 6600 XT. 
GTX 980 pogonisz na allegro jeszcze za przyzwoitą kasę, dorzucisz to co weźmiesz ze sprzedaży reszty i zaczynasz polować na GPU

 

Jaki masz do tego zasilacz? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.