x-kom hosting

Problem ze zwiększeniem zasięgu wifi

kwgp14
utworzono
utworzono

Cześć, mam takie pytanie i jednocześnie problem. Kupiłem wzmacniacz wifi tplink re200 i w sumie jest on do d**y, cały czas rozłącza mi Internet, bardzo rzadko zdarza się, żeby połączenie było nie przerwane...jest to uciążliwe. Może ja nie umiem tego ustawić ?-Ale nie sądzę, żeby podłączenie tego było na tyle skomplikowane...Myślę, że to urządzenie robi to specjalnie :lol2:

Pytanie brzmi czy to normlane, że te wzmacniacze tak działają ? 

Drugie pytanie to czy jest jakaś inna szansa rozprowadzić ten sygnał wifi do jakiegoś urządzenia (zaznaczam, że nie mam dostępu do routera "matki").

Gość
komentarz
komentarz

Najpierw przeczytaj, a później zadaj pytanie

 

 

ps. założę się że nie miałeś zasięgu wifi, kupiłeś taki wzmacniacz i wpiąłeś w problematycznym miejscu :P

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Też zależy jak daleko od routera jest ustawiony wzmacniacz i w jakim miejscu się znajduje.

kwgp14
komentarz
komentarz

Próbowałem w różnych miejscach i w sumie zasięg się nie zwiększał (a jest na 3/4 kreski) no i rozłącza go cały czas. W sensie tam wszystko się świeci tak jak powinno tylko internet znika na minutę może wiecej, losowo co jakiś czas

@gavron7 Co do ankiety za dużo nie wypełnię. Wiem że to Vectra i prawie na pewno światłowód. Więcej informacji nie mam i jak wspomniałem nie mam dostępu do routera matki. Mam tylko nazwę i hasło do wifi :lol2:

Gość
komentarz
komentarz
11 godzin temu, kwgp14 napisał:

Co do ankiety za dużo nie wypełnię.

Jeszcze raz przeczytaj to co napisałem w poście wyżej...

W którym miejscu napisałem że masz wypełnić ankietę? A jak myślisz po co miałbyś ankietę wypełniać?

 

Już dwa razy napisałem w czym masz problem. Dokładnie jest opisane w linku, a w sferze domysłów napisane w moim poście powyżej. :)

11 godzin temu, kwgp14 napisał:

Próbowałem w różnych miejscach i w sumie zasięg się nie zwiększał (a jest na 3/4 kreski) no i rozłącza go cały czas. W sensie tam wszystko się świeci tak jak powinno tylko internet znika na minutę może wiecej, losowo co jakiś czas

A teraz o czym piszesz? O wzmacniaczu? A skąd wiesz że wzmacniacz nie ma neta?

 

W sumie odpowiedzi na kilka pytań by się przydały (ale i tak stawiam to co od początku - stoi w złym miejscu):

- Jaki IP ma ten wzmacniacz?

- Jaki IP routera głównego? (polecenia: ipconfig /all, tracert 8.8.8.8)

- Jak podłączyłeś urządzenia? 2.4 czy 5GHz?

- Jak nazywają się Twoje SSID nowe i stare?

- Do którego SSIDa się łączysz?

- Masz cały czas połączenie a w środku nie ma neta?

 

 

kwgp14
komentarz
komentarz

- Jaki IP ma ten wzmacniacz? -192.168.0.21

- Jaki IP routera głównego? (polecenia: ipconfig /all, tracert 8.8.8.8) Nie do końca wiem co mam tu podać, z milion tych informacji wyszło.

- Jak podłączyłeś urządzenia? 2.4 czy 5GHz? - podłączony jestem do obu sieci 2.4 i 5 GHz ale komputer jest podłączony na LAN'ie

- Jak nazywają się Twoje SSID nowe i stare? Moje jest nazwane inaczej niż to, do którego się łącze.

- Do którego SSIDa się łączysz? Łącze się z nazwanym przeze mnie, ale no w komputerze, jak napisałem wyżej łącze się prze LAN

- Masz cały czas połączenie a w środku nie ma neta? No właśnie to jest tak, że diody na tym repiterze się cały czas świecą ale będąc na tej stronce od repitera, zauważyłem, że jak nie ma Internetu, to ta grafika połączenie między Internet a router jest na czerwono a później znów wraca i wtedy wraca internet. 

zdjęcie.png

Gość
komentarz
komentarz
11 godzin temu, kwgp14 napisał:

Jaki IP routera głównego? (polecenia: ipconfig /all, tracert 8.8.8.8) Nie do końca wiem co mam tu podać, z milion tych informacji wyszło.

Daj poprostu wynik obu poleceń

 

11 godzin temu, kwgp14 napisał:

Jak podłączyłeś urządzenia? 2.4 czy 5GHz? - podłączony jestem do obu sieci 2.4 i 5 GHz ale komputer jest podłączony na LAN'ie

Pytam o reapeater a nie o urządzenia końcowe!

 

11 godzin temu, kwgp14 napisał:

Jak nazywają się Twoje SSID nowe i stare? Moje jest nazwane inaczej niż to, do którego się łącze.

Czyli łączysz się do "starego" nie będącego wzmocnionym i masz pretensje?

 

 

 

kwgp14
komentarz
komentarz
11 godzin temu, gavron7 napisał:
23 godziny temu, kwgp14 napisał:

Jaki IP routera głównego? (polecenia: ipconfig /all, tracert 8.8.8.8) Nie do końca wiem co mam tu podać, z milion tych informacji wyszło.

Daj poprostu wynik obu poleceń

 

zdj2.png

zdj3.png

zdj1.png

11 godzin temu, gavron7 napisał:
23 godziny temu, kwgp14 napisał:

Jak podłączyłeś urządzenia? 2.4 czy 5GHz? - podłączony jestem do obu sieci 2.4 i 5 GHz ale komputer jest podłączony na LAN'ie

Pytam o reapeater a nie o urządzenia końcowe!

Repiter jest podłączony do sieci 2.4GHz i 5GHz.

11 godzin temu, gavron7 napisał:
23 godziny temu, kwgp14 napisał:

Jak nazywają się Twoje SSID nowe i stare? Moje jest nazwane inaczej niż to, do którego się łącze.

Czyli łączysz się do "starego" nie będącego wzmocnionym i masz pretensje?

Łącze się do wifi i LAN repitera. Tylko po prostu napisałem, że nazwa wifi repitera i routera są różne.

Gość
komentarz
komentarz

Wiesz co... Zrób test - zainstaluj na telefonie aplikację WifiAnalyzer. W aplikacji będziesz miał takie parabole prezentujące swoje poziomy sygnałów sieci WIFI.

Stań w miejscu gdzie jest reapeater i:

1. zrob screena tego co masz na ekranie (dla sieci 2.4 i 5)

2. wyłącz reapeater i powtórz pkt 1

 

prześlij tu wszystkie 4 foty. Nadal uważam że nie umiesz z niego korzystaći jest nie w tym miejscu gdzie powinien....

 

Anawa
komentarz
komentarz

I jak @kwgp14 ?

kwgp14
komentarz
komentarz

Sorry nie było mnie przez parę dni. To są screeny 1

IMG_20220430_102743.jpg

IMG_20220430_102800.jpg

To są po wyłączeniu 

IMG_20220430_102700.jpg

IMG_20220430_102615.jpg

Gość
komentarz
komentarz


Ale dlaczego nie wykonałeś zdjęć tak jak pisałem wyżej?

W obu przypadkach masz być w miejscu gdzie umieściłeś reapeater. 

 

Jeśli jednak umieściłeś reapeater w miejscu w którym wykonałeś zdjęcia to ON przeszkadza a nie poprawia - co widać po obrazkach...

 

Reapeater powinien być umieszczony w miejscu gdzie jeszcze jest połowa zasięgu głównej sieci. To po pierwsze, a po drugie, jak masz nie mieć problemów jak nawet kanał masz źle ustawiony. 

W przypadku 5GHz ustawił bym kanał głównego na 60. W przypadku 2.4 na 2 może 3, a najlepiej 13 ale niektóre urządzenia nie będą działały na 13.

kwgp14
komentarz
komentarz

W kazdym przypadku byłem tam gdzie repiter jest ustawiony.

Jeśli masz na mysli ustawnie kanału w źródle głownym a nie w repiterze to nie mam możliwości tam ustawienia niczego, bo nie mam dostępu do niego.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety albo coś sciemniasz albo coś BARDZO źle/w ogóle nie skonfigurowałeś. Istnieje też trzecia opcja - nie rozumiesz moich pytań.

Wnioskuję tak ponieważ:

 

Dnia 24.04.2022 o 09:18, kwgp14 napisał:

Repiter jest podłączony do sieci 2.4GHz i 5GHz.

Wg mnie nie ma takich reapeaterów (dla Kowalskich), co nawet potwierdza emulator Twojego: https://emulator.tp-link.com/RE200/userRpm/Index.htm

 

Dnia 24.04.2022 o 09:18, kwgp14 napisał:

nazwa wifi repitera i routera są różne.

+ Twoje screeny również temu zaprzeczają :(

Zobacz na załączonym reapeaterze masz sieci:

- 2.4: Dom -40dB, ukryta -45dB, 2.4GVectra -55dB

-5: Dom1 -50dB, HUWAWEI -50dB, 5GVectra -70dB

Po wyłączeniu:

- 2.4: Dom -30dB (CZYLI WIĘCEJ?!), 2.4Vectra -65dB

- 5: Dom1 -40dB, HUAWEI -55dB, 5GVectra -75dB

 

Stawiam, że źle skonfigurowałeś ten reapeater bo nie ma żadnej różnicy, poza tym że zajmujesz pasmo ukrytą siecią na 2.4GHz która to sieć jest właśnie Twoją, którą tworzy reapeater. Jestem tego pewny na 99%, zakładając to co wyżej opisałem.

Jeśli masz ochotę to odpal teamviewera i Ci to ustawię "po ludzku" bo tłumaczyć mi się nie chce dokładnie jak to ma działać...

 

kwgp14
komentarz
komentarz
13 godzin temu, gavron7 napisał:

nazwa wifi repitera i routera są różne.

No ale tak jest:

 

33.png

44.png

13 godzin temu, gavron7 napisał:

Stawiam, że źle skonfigurowałeś ten reapeater bo nie ma żadnej różnicy, poza tym że zajmujesz pasmo ukrytą siecią na 2.4GHz która to sieć jest właśnie Twoją, którą tworzy reapeater. Jestem tego pewny na 99%, zakładając to co wyżej opisałem.

Być może jest źle ustawiony. Nie mówię, że jestem ekspertem, bo nie jestem i się na tym znam tyle co nic. 

13 godzin temu, gavron7 napisał:

Jeśli masz ochotę to odpal teamviewera i Ci to ustawię "po ludzku" bo tłumaczyć mi się nie chce dokładnie jak to ma działać...

Jeśli mógłbyś to byłaby najlepsza opcja :lol2:

Gość
komentarz
komentarz

Ok, a z której sieci korzysta??? Wg mnie korzysta z 5GHz, a więc gorszej pod względem zasięgu. Nie może korzystać z 2 sieci bo domowe urządzenia są proste, z zerową konfiguracją tak naprawdę, a więc co za tym idzie zgłupieje serwer DHCP na routerze bo urządzenie połączy się do 2 sieci równocześnie i będzie ten sam adres IP chciało.

 

Zanim połączymy się na teamviewerze, zrób prosty test - połącz go TYLKO do sieci 2.4GHz. Rozsyłać może obie, tak jak do tej pory ale wejściowa niech będzie tylko 2.4GHz i sprawdź wtedy.

 

Jeśli chodzi o pomoc zdalną to napisz kiedy Ci pasuje (min 2h wcześniej). 

 

 

 

ps. albo zobacz inaczej. 

Na 5GHz podłącz sobie to co jest, a na 2.4GHz podłącz siec wifi z AP telefonu.... 

Wtedy przy pomocy innego urządzenia połącz się do tych nowych sieci i zobacz czy na obu masz to samo i z którego źródła.

 

kwgp14
komentarz
komentarz
4 godziny temu, gavron7 napisał:

Ok, a z której sieci korzysta??? Wg mnie korzysta z 5GHz, a więc gorszej pod względem zasięgu. Nie może korzystać z 2 sieci bo domowe urządzenia są proste, z zerową konfiguracją tak naprawdę, a więc co za tym idzie zgłupieje serwer DHCP na routerze bo urządzenie połączy się do 2 sieci równocześnie i będzie ten sam adres IP chciało.

Jeśli chodzi o LAN to nie mam pojęcia z której korzysta sieci. Jeśli o wifi, no to chyba zależy do której się podłączysz.

4 godziny temu, gavron7 napisał:

Jeśli chodzi o pomoc zdalną to napisz kiedy Ci pasuje (min 2h wcześniej). 

Ja po 18 jestem dostępny cały czas, kwestia dogadać godzine. 

Gość
komentarz
komentarz
3 godziny temu, kwgp14 napisał:

Jeśli chodzi o LAN to nie mam pojęcia z której korzysta sieci. Jeśli o wifi, no to chyba zależy do której się podłączysz.

Dla tego typu urządzeń nie ma znaczenia czy LAN czy wifi czy cokolwiek innego. Wszystkie korzystają z tego samego źródła - JEDNEGO. 

 

3 godziny temu, kwgp14 napisał:

Ja po 18 jestem dostępny cały czas, kwestia dogadać godzine. 

To 21.30? Ale wcześniej zrób najpier to co pisałem, czyli zaloguj się na niego i odłącz przyjście sieci 5GHz, zostaw tylko 2.4. Na wyjściu zostaw obie.

kwgp14
komentarz
komentarz
8 minut temu, gavron7 napisał:

o 21.30? Ale wcześniej zrób najpier to co pisałem, czyli zaloguj się na niego i odłącz przyjście sieci 5GHz, zostaw tylko 2.4. Na wyjściu zostaw obie.

21:30 mi pasuje.

9 minut temu, gavron7 napisał:

czyli zaloguj się na niego i odłącz przyjście sieci 5GHz, zostaw tylko 2.4. Na wyjściu zostaw obie.

Tak już robiłem i na samym 2.4 i na samym 5. W obu przypadkach jest tak samo, losowo mi wyrzuca internet. Przez chwilę nie ma nic a za chwilę wszystko działa jakby nigdy nic.

kwgp14
komentarz
komentarz

Luzik :lol2:

Ja po 18 się odezwę 

Gość
komentarz
komentarz

I co? Działa???

kwgp14
komentarz
komentarz

Ostatnio jak korzystałem było dobrze, wydaje mi się, że się nie rozłączył ani razu. Ale też nie korzystałem tak konkretnie. Póki co jest na plus

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

:) jak coś dawaj znaka. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.