x-kom hosting

Problem z uruchomieniem aplikacji poprzez harmonogram zadań

hynhyn
utworzono
utworzono

Witam,
mam problem z ustawieniem zadania w harmonogramie zadań windows 10 home. Próbuję ustawić zadanie gdzie po uruchomieniu tego zadania aplikacja która wymaga uprawnień administratora uruchomi się z najwyższymi uprawnieniami. Nie da się w zabezpieczeniach tej aplikacji wyłączyć opcji uruchom jako administrator bo jest odznaczona, domyślnie uruchamia się z uprawnieniami administratora. Chodzi o to, żeby umożliwić  użytkownikowi  drugiego konta bez uprawnień admina uruchomienie tej aplikacji bez zapisywania hasła przez komendę savecred. Robiłem wszystko jak w tym poradniku:

https://www.digitalcitizen.life/use-task-scheduler-launch-programs-without-uac-prompts/

niestety na liście użytkowników nie ma konta lokalnego z uprawnieniami administratora, jest tylko takie ogólne Administrator, gdzie wpisując hasło z mojego konta administratora wychodzi błąd jak w załączniku.
Harmonogram zadań uruchamiałem na koncie administratora dodatkowo wybierając opcję uruchom jako administrator
naczytałem się już co nie miara różnych forów i nie mogę tego rozwiązać.
 Po ustawieniu na użytkownika SYSTEM albo USŁUGA LOKALNA, program nie uruchamia się, natomiast proces tej aplikacji jest widoczny w menadżerze zadań, tylko dosyć specyficznie, bo zajmuje mało pamięci i nic się w sumie nie dzieje. Co więcej raz z ciekawości przelogowałem się na konto administratora i aplikacja była uruchomiona ale to było raz i w sumie nie wiem co zrobiłem.
Proszę o pomoc i dziękuję.

harmonogram blad administrator zadanie.png

Anawa
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że konto musi posiadać uprawnienia administracyjne, aby można było uruchamiać programy jako administratora. W poradniku jest tylko wzmianka o uruchamianiu z programów z najwyższymi uprawnieniami (myślę, że przy założeniu ograniczeń jakie wynikaj.ą z danego typu konta).

hynhyn
komentarz
komentarz

czyli jedyna opcja to savecred? A czy jest możliwość zrobienia tego w jakiś sposób za pomocą prostego skryptu .bat? Gdzieś mi się obiło o uszy ale nie było to opisane jak zrobić, tylko, że ktoś tak rozwiązał problem.

Anawa
komentarz
komentarz

Po co chciałbyś użyć skryptu .bat? Nie wystarczy uruchomienie programu przez harmonogram zadań?

hynhyn
komentarz
komentarz

no jakby działało to tak

  • 2 tygodnie później...
hynhyn
komentarz
komentarz

może z innej strony. Czy mogę zrobić drugie konto z uprawnieniami administratora i ograniczyć jego dostęp do plików i ogólnie wszystkiego tak żeby jedyne co mógł uruchamiać z uprawneiniami administratora to ten dany program?

Anawa
komentarz
komentarz

Jeżeli jest to konto administratora to trudno będzie ograniczyć konto na tyle, żeby praktycznie nic nie można było robić. Musiałbyś napisać coś więcej... Można pomyśleć nad jakimś dodatkowym programem, który blokowałby funkcję albo uniemożliwić dostęp do myszki, klawiatury... to mi do głowy przychodzi na ten moment :)

hynhyn
komentarz
komentarz

cały problem polega na tym że mój komputer współdzielę z młodszym bratem a jedna z gier w które gram i on też wymaga przy każdym uruchomieniu uprawnień administratora, a więc na jego koncie wyskakuje monit o hasło administratora... Nie chcę mu dawać uprawnień administratora na moim sprzęcie i w tym jest problem.

Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy masz obawę, że coś może pozmieniać na komputerze? Może porozglądaj się za programami, które mogą ograniczyć albo zablokować dostęp do niektórych funkcji administracyjnych... ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.