x-kom hosting

Windows 7 problem z aktualizacją błąd 0x80072f8f 0x20000

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: bvrtisavage ,
trolu9991
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z aktualizacją windows 7 do windows 10 wyskakuje błąd 0x80072f8f 0x20000 jest ktoś mi w stanie pomóc?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Spróbuj tej metody:

 

Usuń wszystkie pliki znajdujące się w folderze C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

 

Uruchom wiersz poleceń, wpisz komendę wuauclt.exe /updatenow i naciśnij enter.

 

Następnie spróbuj jeszcze raz zaktualizować do Windows 10.

  • 1 miesiąc później...
bobol
komentarz
komentarz

Witam.

Podpinam się pod temat. Chciałbym przejść z w7 na w10 i jak w temacie. Po uruchomieniu narzędzia MediaCreatorTool 21H2.exe  pojawia się komunikat "nie mamy pewności co się stało, ale nie udało się uruchomić tego narzędzia na Twoim komputerze. Kod błędu 0x80072f8f - 0x20000

Posłużyłem się powyższą metodą, usunąłem w/w pliki, a po wpisaniu polecenia nic się nie dzieje, a komunikat pojawia się nadal.

System mam legalny, Windows 7 Home Premium.

Da się coś z tym zrobić? :)

bobol
komentarz
komentarz (edytowane)

Edit: Udało mi się usunąć w/w błąd za pomocą programu PC Repair.

Radości starczyło do 80% instalacji w10.

Skończyło się komunikatem "instalacja win 10 nie powiodła się".

I tyle! Co się dzieje? Co można zrobić?

Edytowane przez bobol
Anawa
komentarz
komentarz

Jakie masz podzespoły w komputerze? Ile masz wolnego miejsca na dysku?

trolu9991
komentarz
komentarz

Ten folder u mnie jest pusty, po wpisaniu komendy nic się nie dzieje. 

bobol
komentarz
komentarz

Witam.
Dziękuję za zainteresowanie :)

Podaję potrzebne dane:

Toshiba Satelite c 660 - 2LO
Intel Core i3 - 2350M 2.30 GHz
6 GB RAM
640 GB HDD SATA

Windows 7 Home Premium 64 bit, SP 1

Miejsce na dyskach: C - 245 GB, D - 279 GB

 

Chciałbym zaznaczyć, że miałem już W10 zainstalowany w okresie promocyjnym (akcja aktualizacja kilkanaście lat
temu) i działałby do dziś gdyby nie padł mi system. Zaistalowałem W7 od nowa, opisałem próby powyżej, pierwszy raz wywalilo po 80%, drugi raz po 14%.

@trolu9991 - spróbuj programu PC Repair. Za jego pomocą udało się usunąć ten fatalny błąd. Potem uruchom MediaCreatorTool 21H2.exe - może Tobie uda się lepiej niż mnie :)

 

Dnia 24.05.2022 o 00:52, trolu9991 napisał:

Ten folder u mnie jest pusty, po wpisaniu komendy nic się nie dzieje. 

@trolu9991 - spróbuj programu PC Repair. Za jego pomocą udało się usunąć ten fatalny błąd. Potem uruchom MediaCreatorTool 21H2.exe - może Tobie uda się lepiej niż mnie :)

trolu9991
komentarz
komentarz

Też miałem wcześniej win10 ale były jakieś problemy i zszedłem na 7, spróbuję zrobić tak jak mówisz. Ten program jest darmowy?

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

działałby do dziś gdyby nie padł mi system

Co się stało, że padł system?

bobol
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, trolu9991 napisał:

Ten program jest darmowy?

@AnawaPrzepraszam, źle się wyraziłem. Padł dysk :o

@trolu9991Tak, do celów niekomercyjnych.

Edytowane przez bobol
trolu9991
komentarz
komentarz

Wyświetla mi po Scanie że muszę aktywować go do pełnej wersji.

Wrzuć mi linka jakiegoś do tego programu. Może jakiś inny pobrałem.

Til16
komentarz
komentarz

ma ktoś linka ?

 

Anawa
komentarz
komentarz

@bobol ?

bobol
komentarz
komentarz

Witam. 

Podaję link do strony WIKI FIXES gdzie jest opisany sposób likwidacji błędu 0x80072f8f - 0x20000.

 

https://wikifixes.com/pl/errors/0x/%20%200x80072f8f%200x20000?gclid=Cj0KCQjwvqeUBhCBARIsAOdt45aSOnvEtuKBzjKNKLF-vnKCR5eMhyBrZzmuZIXiuNJa_gCGMZ--W9MaAgLiEALw_wcB

 

Na tej stronie jest link do pobrania narzędzia PC Repair. Po uruchomieniu program zeskanuje nasz system i wyświetli się napis AKTYWUJ I NAPRAW. 

NIE KLIKAMY NA NIEGO! Bo będzie kierował do strony aktywacji produktu.

Musimy na piechotę, od góry wyświetlonego raportu, kliknąć ( jeśli oczywiście to potrzebne) każdy komunikat WYŚWIETL I NAPRAW. 

Po wszystkim, już bez problemu uruchomiłem MediaCreatorTool 21H2.exe i jak opisałem powyżej zaczął pobierać w10, ale bez sukcesu.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Dla ścisłości, pełna nazwa programu to Outbyte PC Repair i z wersji trial (testowej) można korzystać przez 7 dni :)

trolu9991
komentarz
komentarz

Dalej to samo. :/

Muszę mieć ori system? Bo wcześniej miałem oryginalny klucz ale pomyślałem że zrobię format i klucz który miałem zapisany nie był już oryginalny. :/

Anawa
komentarz
komentarz

@trolu9991 jakie masz w ogóle podzespoły w komputerze?

bvrtisavage
komentarz
komentarz

Mam dokładnie taki sam problem jak koledzy wyżej. Wczoraj jeszcze miałem stabilne win10 które uzytkowalem od paru ladnych miesiecy, natomiast po wejsciu do biosu przy starcie systemu (nic nie ruszalem, ignorowalem zmiany i wyszedłem) pojawil sie blue screen. Postawilem na format gdyz mam plytke z win 7, ktorej zawsze uzywalem i aktualizowalem do win10, niestety dzis chyba nie da sie juz uzytkowac tego systemu, wszedzie jakies bledy i kody 0x----- przy instalacji czegokolwiek. Mam aktywowany win7 i to tez nic nie daje, zadnego rezultatu. Podzespoly : amd phenom II x4 965 be, 8gb ram, gt730, generalnie to troche zmodyfikowany gotowiec od hp. Na ten moment nie moge nic zrobic i szukam juz z 10h rozwiazan ktore okazuja sie niezbyt pomocne. Licze ze tutaj ktoś mi pomoze @Anawa

  • Rekomendowana odpowiedź
bvrtisavage
komentarz
komentarz

Po męczarniach znalazłem sposób na zainstalowanie 10tki :)

 

Z tego opisu tego filmiku nalezy pobrac interesująca nas wersje systemu a nastepnie pobrać aplikacje WinCDEmu (umozliwia zbootowanie na wirtualny nośnik), nastepnie na pobrany plik otworz za pomocą - znajdujecie folder Windows i zaznaczacie explorator plików a nastepnie "Zamontuj" używając programu, którego nazwę podałem powyżej. System win10 rozpoczyna instalacje. I to wszystko ;] Powodzenia

  • Super 1
trolu9991
komentarz
komentarz

@Anawa Dam znać jak wrócę do domu.

@bvrtisavage Spróbuję to wykonać dzisiaj zobaczymy jaki będzie rezultat.

 

@AnawaPłyta b450m ds3h, ram patriot 2x8, ryzen 3, karta Radeon rx570 4gb armor.

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

I pomogły informacje z filmiku?

trolu9991
komentarz
komentarz

Dopiero wróciłem do domu, muszę coś przekąsić i wtedy zabieram się do sprawdzenia.

Bez klucza nie można zainstalować nawet wersji próbnej? :|

 

  • Dobra wypowiedź 1
trolu9991
komentarz
komentarz

Póki co wszystko działa, udało się zainstalować Windowsa także dzięki @bvrtisavage

  • Super 1
bobol
komentarz
komentarz

Witam. 
Udało mi się wreszcie uaktualnić w7 do w10. 
Zrobiłem to tak: postawiłem na nowo czyste w7. Na szczęście mam recovery na DVD i nie ma z nimi żadnych problemów. 
Następnie uruchomiłem instalator aktualizacji w10. Wybrałem instalację czystą tzn. bez własnych plików i aplikacji. 
No i już po 1,5 godziny stałem się szczęśliwym posiadaczem w10. 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem :)

  • Super 1
  • 2 tygodnie później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.