x-kom hosting

Niepożądane współdzielenie aplikacji

Maggione
utworzono
utworzono

Dzień dobry

przesiałem się w końcu z narzeczoną na Windows 10 i mamy następujący problem.

Utworzyliśmy dwa osobne, lokalne (bez konta Microsoft)  konta użytkowników Windows.

Obydwa konta o statusie Administratora, zabezpieczone hasłami.

Narzeczona jako pierwsza sobie założyła konto, pobrała Steam i poustawiała sobie ikony na pulpicie.

Ku mojemu zdziwieniu, po utworzeniu mojego konta i zalogowaniu się na nie, miałem dostęp do jej konta Steam + jej ikony z grami były na moim pulpicie (na moim koncie użytkownika).

Chcielibyśmy, aby nasze konta użytkowników w ogóle nie były ze sobą zsynchronizowane względem aplikacji oraz plików. 

Czy da się to jakoś ogarnąć?

 

Pozdrawiam!

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Być może to kwestia tego, że to są 2 konta o statusie administratora. Spróbuj z 2 kontami standardowymi.

Maggione
komentarz
komentarz

Niestety, to nie pomaga.

Anawa
komentarz
komentarz

To dotyczy tylko Steam czy też jakichś innych aplikacji...?


Co do Steam to trzeba by się wylogować z jednego konta, aby móc korzystać z drugiego na tym samym komputerze (w zasadzie być może nawet zamknąć aplikację Steam na jednym konto, aby móc otworzyć na drugim z innymi ustawieniami).

Maggione
komentarz
komentarz

Tak, jak wspomniałem. Są dwaj osobni użytkownicy Windows (dwa różne konta). Narzeczona poustawiała sobie na pulpicie ikony gier, które ściągnęła The Sims 4, Wiedźmin, itd.

 

Następnie stworzyłem swoje konto Windows, po zalogowaniu na moje konto Windows, miałem już pobranego Steama i było zalogowane jej konto Steam oraz jej ikony gier na pulpicie.

 

A chciałbym, żeby konta Windows były od siebie niezależne i nie współdzieliły ze sobą żadnych aplikacji czy też ułożenia ikon na pulpicie.

 

Historia przeglądarek nie przeniosła się.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.