x-kom hosting

Podłączenie drugiego routera na skrętce ponad 100m

Primaaa11
utworzono
utworzono

Witam, proszę o poradę.

Mam światłowód z inea 300 Mb/s podłączony do Router  ZTE ZXhn f6800, chciałbym pod ten router podłączyć drugi router skrętką by mieć internet w garażu który jest oddalony 135 m (mierząc po drodze)  lub 108 m (mierząc po najkrótszej drodze na ukos ) czy to będzie działać ? Jeśli tak to jaki najlepiej  drugi router dokupić  ? taki sam ? czy może być inny ? 

jaką skrętkę ? taka będzie dobra   ? KABEL FTP zewnętrzna ŻEL RJ45 skrętka MIEDŹ 100m - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

gavron7
komentarz
komentarz

Może ale nie musi, a jak nawet może to na pewno na 1GB się nie zepnie, na 100 może się zepnie, na 10 na pewno się zepnie :P

 

Musisz sobie przetestować. Zacząłbym od podłączenia laptopa i tego ZTE co masz czy to w ogóle idzie.

 

 

 

A teraz doczytałem, Ty nie masz jeszcze tej skrętki... 

To albo światło połóż + 2x konwerter. Albo gdzieś po drodze tej skrętki switcha... 

Primaaa11
komentarz
komentarz (edytowane)

to rozumie że będzie chodzić tylko nie wiadomo z jaka prędkością tak ? a żeby było lepiej stosuje się switch tak ? ale on potrzebuje zasilania ? trzeba więc dociągnąć do niego prąd ?

 

a jeśli chodzi o światłowód to jak to mogę połączyć ? w tym moim routerze jest tylko jedno wejście światłowodowe 

Edytowane przez Primaaa11
gavron7
komentarz
komentarz

może zanim się za cokolwiek zabierzesz w życiu to poczytaj, a nie zadajesz oczywiste pytania :P

 

1. skrętka - max co 100m MUSI być urządzenie aktywne (pod prądem). Jeśli urządzenia są >100m od siebie to nikt nie powie Ci jak się zachowają w danych warunkach. Mogą ale nie muszą spiąć się na pełnej możliwej szybkości.

2. światło:

aa) kładziesz kabel, a później musisz pospawać odpowiednie wtyczki na przewodzie - cena różna, w zależności od wszystkiego 30-250zł/spaw

ab) kładziesz patchcord (przewód fabrycznie zakończony odpowiednimi wtyczkami) - cena (w zależności od wtyczek i metrów)
 

A teraz wytłumacz mi co mają wspólnego te dwa Twoje wpisy:

Dnia 12.04.2022 o 20:46, Primaaa11 napisał:

chciałbym pod ten router podłączyć drugi router skrętką by mieć internet w garażu

 

7 godzin temu, Primaaa11 napisał:

jak to mogę połączyć ? w tym moim routerze jest tylko jedno wejście światłowodowe 

z moim:

23 godziny temu, gavron7 napisał:

2x konwerter

???

 

Połączenie miałbyś wtedy:

ISP(ŚWIATŁO)->(ŚWIATŁO)ZTE (LAN)->(LAN)KONWERTER(ŚWIATŁO)->.............->(ŚWIATŁO)KONWERTER(LAN)->dalsza część sieci

 

 

 

 

 

Primaaa11
komentarz
komentarz

Z tego co napisałeś zrozumiałem ze mogę zamiast skrętki położyć świtłowód +2 konwerter, skrętkę to wiem jak podłączyć a swiatłowód nie, dlatego zapytałem jak to mogę podłączyć, po prostu rozważałem drugą opcję podłączenia 

 

ale mniejsza już o to

kupiłem 2 router tp link i podłączyłem go 1 metrową skretką z moim ZTE i sprawdziłem prędkości na telefonie po wifi i wyszło mi :

wifi z ZTE      ping 14 pobieranie 309 Mb/s  wysyłanie 309 Mb/s

wifi z tp link  : ping 14 pobieranie 239 Mb/s wysyłanie 312 Mb/s  (podłączone pod WAN)

wifi z tp link  : ping 14 pobieranie 50 Mb/s wysyłanie 40 Mb/s  (podłączone pod LAN)

 

teraz planuje kupić tą skrętkę 108 m i sprawdzić bez kopania jak wyjdzie na takiej odległości tylko nie wiem jaki kabel ? ta skrętka z 1 postu będzie ok ?

 

 

 

 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Kup sobie odpowiedniej grubości peszel z pilotem, połóż w ziemi peszel. Wciągnij zwykłą skrętkę do środka przy pomocy ww pilota  i po temacie. Zarobisz sobie RJ45 na końcach i już.

 

W przypadku tej co wymieniłeś (żelowanej):

1. zajeb#!# się i nawkurzasz co nie miara i dodatkowo się pobrudzisz cały :P

2. jeśli zamierzasz bezpośrednio na tej skrętce zrobić wtyczki RJ45 to rozwalą Ci się i to w ciągu paru miesięcy. Znowu będziesz się wkurzał itp :) Musiałbyś założyć z jednej i drugiej strony gniazdka, których byś nie ruszał i wtedy dopiero patchcordem do tych gniazdek się podłączać.

3. i jeszcze ekranowaną wybrałeś :P

 

Edytowane przez gavron7
Primaaa11
komentarz
komentarz

dziś przyszła mi skrętka, rozwinąłem do garażu cały kabel 125m i zarobiłem wtyki zwykłe na końcach i sprawdziłem prędkość 

wyszło mi tak samo jak na 1m kablu czyli

ping 15  pobieranie 240 Mb/s wysyłanie 307 Mb/s 

i w ogóle nic nie ustawiałem w routerze podłączyłem i od razu net był

może komuś się przyda, dzięki za pomoc

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.